BOLECHOWO: Na finał wielka kąpiel w pianie


Kilkaset mieszkańców powiatu wzięło udział w festynie rodzinnym „Bezpieczni w powiecie”, który 16 września odbył się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 Państwowej Straży Pożarnej w Bolechowie. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji: pokazy sprawnościowe strażaków, zadymiony namiot, do którego można było wejść, czy pokaz rozminowania niebezpiecznego ładunku przez 300-kilogramowego robota. Na naj-młodszych czekały dmuchańce, trampoliny, zabawa z bańkami mydlanymi czy warsztaty robienia lizaków. Na finał rodzinnego pikniku przygotowano wielką kąpiel w  strażackiej pianie.

– Ten piknik jest po to, aby pokazać w jaki sposób powiat współpracuje z policją, strażą pożarną i innymi służbami. Chcemy też pokazać, że nasze hasło „Bezpieczny powiat” nie jest tylko pustym sloganem. Od lat ciężko pracujemy, aby poprawić bezpieczeństwo w powiecie. Budujemy komisariaty policji, rozbudowujemy jednostki straży pożarnej, wspomagamy straż graniczną, kupujemy psy i konie służbowe, radiowozy. Przez ostatnie 15 lat wydaliśmy z budżetu powiatu 20 mln złotych na poprawę bezpieczeństwa – mówił Jan Grabkowski, starosta poznański.

Jeszcze w trakcie części oficjalnej starosta poznański przekazał dwunastu jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu poznańskiego 20 pomp szlamowych.

– Dzięki takiemu wsparciu nasz potencjał ratowniczy rośnie – przyznał Jacek Michalak, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Najlepiej na pikniku bawiły się oczywiście dzieci, dla których przygotowano mnóstwo atrakcji. Przez cały piknik można było zobaczać rozentuzjowane, pomalowane buzie maluchów, rozbieganych radośnie po całym placu. Długie kolejki ustawiały się do dmuchanych zamków, warsztatów robienia lizaków czy baniek mydlanych. Chłopcy startowali w wyścigach małych aut, a odważne dziewczynki chętnie wchodziły po linowej drabinie, wysokiej na kilka metrów.

Prawdziwe szaleństwo rozpoczęło się gdy plac przy strażnicy wypełniła niezliczona ilość piany gaśniczej, w której z okrzykami radości zanurzali się i mali i duzi uczestnicy pikniku w Bolechowie.

Po wielu atrakcjach można było spróbować tradycyjnych potraw piknikowych – kiełbasek, bigosu oraz grochówki.

Więcej zdjęć na: www.powiat.poznan.pl

Dodaj komentarz