BJELICA: – Chcemy być mistrzem! Nie możemy mieć choćby minimalnego alibi


– Teraz koncentrujemy się na lidze i nie możemy mieć choćby minimalnego alibi. Chcemy i musimy być mistrzem – mówił spokojnym głosem trener Lecha Poznań Nenad Bjelica podczas piątkowej konferencji prasowej. Pytany o mecz w Szczecinie stwierdził, że słabsze mecze zdarzają się wszystkim, bo taka jest piłka nożna i trzeba to zaakceptować.

Trener powtórzył opinię, którą wyraził, że obejmując Lecha to był on chory, ale zapewnił, że teraz jest zdrowy.

– Mamy bardzo dobrą drużynę. Tylko Jevtić jest kontuzjowany, pozostali zawodnicy chcą grać i walczyć – mówił Bjelica.

Kolejorz w sobotę podejmie lidera Zagłębie Lubin.

– Oni zmienili system, grają inaczej, niż w poprzednim sezonie – ocenił szkoleniowiec Lecha. – Tamten też rozpoczęli bardzo dobrze. Teraz też zaczęli bardzo dobrze. Wszystko jednak zależy od nas i tego jak my będziemy grali. Gdy gramy na wysokim poziomie to możemy wygrać z każdym. Wierzę, że stać nas na to. Mamy szansę na rehabilitację po odpadnięciu z Pucharu Polski. Dobrze, że kolejny mecz gramy tak szybko. Ale jak wygramy i zostaniemy liderem, to nie popadnę w euforię, bo liczy się każdy kolejny mecz.

Starciem z liderem ekstraklasy lechici zakończą serię meczów rozgrywanych co trzy dni. Szkoleniowiec już wcześniej zapowiadał, że w tej sytuacji zrezygnuje ze stosowanego do tej pory systemu rotacji składem.

– Teraz każdy z zawodników miał szansę do gry, bo rotowaliśmy. Po tym okresie nie będziemy już korzystali z tego. Szansę gry będą mieli, ci którzy na to zasłużą. Będą grali najlepsi. Mam w głowie drużynę, która zagra z Zagłębiem, ale nie tę która będzie grała później. Wszystko zależy od tego, jak już zagramy. Wiemy, że nie mogą grać wszyscy. Będą występowali ci, którzy są w formie – podkreśla Chorwat.

Bjelica z dużymi nadziejami traktuje ekstraklasę i walkę o trofea. – Teraz koncentrujemy się na lidze i nie możemy mieć nawet minimalnego alibi – mówił Bjelica. – Chcemy i musimy być mistrzem. Myślę, że mamy wszystko, by tak było.

Czytaj także:

Mecz na szczycie: Lech podejmuje lidera

źródło www.lechpoznan.pl

Dodaj komentarz