Bałtyk w Poznaniu Bryłą Roku 2017 | Nasz Głos Poznański

Biurowiec Bałtyk w Poznaniu Bryłą Roku 2017


Drugi raz z rzędu głosami internautów tytuł Bryły Roku przypadł realizacji z Poznania. W tegorocznej edycji plebiscytu zaszczytny tytuł najpiękniejszego budynku wybudowanego w Polsce w 2017 r. zdobył biurowiec Bałtyk projektu holenderskiego biura architektonicznego MVRDV. Bryłę Roku Jury otrzymał budynek Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a dodatkowe wyróżnienie – Przedszkole w Żorach-Kleszczówce. Nagrody wręczono dziś – w czwartek, 17 maja br. podczas uroczystej gali, która zakończyła 11. edycję plebiscytu Bryła Roku.

10 budynków nominowanych do tegorocznej nagrody wskazało jury, składające się z osób na co dzień związanych z architekturą. Zwycięzcę wybrali internauci w głosowaniu, które trwało od 26 kwietnia br.

Zwycięski projekt – biurowiec Bałtyk w Poznaniu, otrzymał najwięcej, bo aż 2566 głosów. Na drugim miejscu znalazła się siedziba Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z 2422 głosami, a na trzecim – Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, które otrzymało 1826 głosów.

Nagrodę Bryła Roku Jury otrzymali architekci z pracowni Grupa 5 Architekci, BAAS Arquitectes i Małeccy Biuro Projektowe za projekt siedziby Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W tym roku jury postanowiło przyznać także specjalne wyróżnienie dla biura toprojekt, którego realizacja – Przedszkole nr 4. w Żorach to przykład doskonałej, nowoczesnej architektury stworzonej z myślą o najmłodszych.

Nagrodzone realizacje można zobaczyć na stronie: Brylaroku.pl

Wyniki konkursu Bryła Roku zostały ogłoszone podczas gali, która odbyła się w czwartek, 17 maja br. w warszawskiej siedzibie Agory. Podczas gali krótkie wykłady wygłosili Peter van Assche, architekt i założyciel holenderskiej pracowni bureau SLA, oraz Michał Mazur, dziennikarz i obserwator trendów w dizajnie i nowych technologiach.

Plebiscyt na Bryłę Roku jest organizowany przez serwis Bryla.pl od 2007 roku i wyłania najlepsze polskie realizacje, które cenione są przez środowisko architektoniczne zarówno w Polsce, jak i na świecie. W ciągu ostatnich lat Bryła Roku stała się jedną z najważniejszych polskich nagród architektonicznych – także z tego względu, że najpiękniejszy budynek w Polsce wybierają internauci.

Ubiegłorocznym laureatem został budynek serwerowi Beyond.pl w Poznaniu zaprojektowany przez pracownię architektoniczną ELD Poland.

Dodaj komentarz