Bieg Niepodległości Run Poland


W poniedziałek (11 listopada) po raz czwarty odbędzie się Bieg Niepodległości Run Poland. Około 15 tysięcy uczestników uczci w ten sposób jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.


Inicjatorami wydarzenia było dwóch aktywnych biegaczy – Andrzej Krzyścin, dwukrotny zwycięzca poznańskiego Maratonu oraz Artur Kujawiński, który do dzisiaj pełni funkcję dyrektora biegu. W tym roku odbędzie się już czwarta edycja zawodów, które zaliczane są do jednego z największych biegów w całej Polsce. W ubiegłym roku organizatorom udało się pobić rekord frekwencyjny w historii kraju, bowiem na starcie stawiło się ponad 22,5 tysiąca biegaczy. W tym roku w ramach biegu odbędą się także 8. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet w biegu na 10 kilometrów.

Jak zapewniają organizatorzy tegoroczna trasa jest przyjazna nie tylko biegaczom, ale również mieszkańcom, którzy co roku kibicują startującym zawodnikom i wspólnie z nimi czczą Święto Niepodległości. Bieg odbędzie się na jednej, 10 – kilometrowej pętli, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA). Trasa nie jest przypadkowa, bowiem nazwy ulic nawiązują do Święta Niepodległości.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz