Bieg Lwa – zarezerwuj sobie 18 maja!


Wiesz, że biegowa Polska czeka już na wydarzenie, które odbędzie się w Tarnowie Podgórnym? Do tej uroczej miejscowości pod Poznaniem zjadą najlepsi polscy biegacze długodystansowi oraz elita z kilku europejskich i afrykańskich krajów. PÓŁMARATON zapowiada się bardzo ciekawie pod względem sportowym gdyż trasa biegu uznawana jest za bardzo szybką, pozwalającą osiągać znakomite wyniki, a nagrody finansowe i rzeczowe należą do najwyższych w Polsce. Patronat prasowy sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Nie mniej ważne są pozostałe wydarzenia z BIEGIEM LWIĄTEK, Pogonią za Lwem i sztafetami szkolnymi na czele.

Skupmy się jednak na tym, co pozwoli Tobie rodzinnie spędzić niedzielny czas. Zachęcamy Cię, przyjedź z rodziną i znajomymi na Bieg Lwa i dopinguj biegaczy. Wiemy, półmaraton potrwa tylko 3 godziny, ale Bieg Lwa to dziesięć godzin atrakcji. I właśnie te atrakcje znajdą się na EXPO POZIOM WYŻEJ bo to wydarzenie inne niż wszystkie. Zaczniemy już o godzinie 9.00.

Ideą EXPO jest przygotowanie przez naszych partnerów specjalnych stref, które odzwierciedlą hasło POZIOM WYŻEJ i wpiszą się w koncepcję wydarzenia rodzinnego.

Będzie SPORTOWO za sprawą WUEF Club i Kimball. Odwiedź strefę WUEF i zagraj w siatkówkę plażową lub plażową piłkę nożną. W tym czasie dzieci będą hasać na specjalnie dla nich przygotowanym placu zabaw z atrakcjami z Decathlonu. Obok, w części fitness swoich sił spróbują fani Zumby, Pilates czy Crossu. A jak już poczujesz, że musisz odpocząć skorzystaj z części wypoczynku i relaksu z masażami, sauną i Olenderską Wioską Zdrowia. Tu też swoje miejsce znajdą seniorzy. Po sąsiedzku zaprasza Cię Kimball na swoją majówkę. Przygotujesz tam indywidualne przybory do kibicowania, pomalujesz twarz w barwy bojowe i tak wyekwipowany wyruszysz na 8-metrową ściankę wspinaczkową. Pod okiem instruktorów pokażesz dzieciom co potrafi tata… no chyba, że będzie odwrotnie.

Czas na złapanie oddechu. Wejdź do strefy zajęć KREATYWNYCH. Klunkierownia i Stowarzyszenie Roktar  nauczą Ciebie oraz Twoich bliskich jak wykorzystać fantazję aby zrobić coś nietuzinkowego, a zarazem praktycznego. Poznacie techniki decoupage, schabby chic i inne. Swoje arcydzieła zabierzecie do domu i z dumą postawicie je na kredensie w pokoju wypoczynkowym.

Po drodze zajrzyjcie do Drużyny Szpiku. Ich strefa EDUKACJI zdrowotnej uświadomi Ci w jak łatwy sposób możesz nie tylko pomóc ale uratować komuś życie.

Jak już jesteśmy przy edukacji to warto wspomnieć o strefie BEZPIECZEŃSTWA KIA Delik. Firma edukuje o zachowaniu na drodze i z pomocą Policji w przyjemny sposób uświadomi Twoje dzieci, że samochód, owszem jest fajny, ale również niebezpieczny. Przy okazji będzie też możliwość poznania najnowszych modeli KIA. Obok będziesz mógł OZNAKOWAĆ rower. Policja razem z Powiatem Poznańskim przeprowadzą akcję, podczas której bezpłatnie zabezpieczysz rower. Twój rower otrzyma unikatowy, trwały numer oraz naklejkę o takim fakcie. Ty dostaniesz specjalna kartę.

Wypoczęci wejdźcie do strefy JOHN DEERE. To będzie przeżycie. Największe maszyny rolnicze wyglądają jak z Kingsajzu. Dzieci będą zachwycone, tym bardziej, ze będą mogły przejechać się ich miniaturami. Ty pomanewrujesz pojazdami w średnim wydaniu na placu manewrowym, a na koniec wszyscy odbierzecie prawo jazdy John Deere.

Czas na małe co nieco czyli COŚ NA ZĄB. Z tej racji, że jesteśmy w sercu Wielkopolski to zaczniemy od słodkiego czyli poczęstunku od Mondelez. W strefie gastronomicznej znajdziesz pyszne jedzenie przygotowane przez Starą Wozownię, słynącą w okolicy ze świetnej kuchni, a w parku będzie czekało na Ciebie piwo. Nasz wieloletni, niezawodny partner, firma LIDL, nie tylko zapewni biegaczom niezbędnych witamin, energii i płynów ale również przygotuje atrakcje dla pozostałych gości Biegu Lwa. Będzie też coś dla aktywnych. Jesteś aktywny? To wpadnij i pokaż co potrafisz. W strefie Lidla znajdziesz również kulinarne niespodzianki. Smacznego.

Najedzony? Masz już zrobiony przez siebie wazon lub zegar? No to zabierz DZIECI do strefy MK Cafe. Ty wypijesz pyszna kawę, a dzieciaki wydoją krowę. Kto powiedział, że krowa daje mleko? Sprawdź bo czasy się zmieniają. Pysznie było? Zatem podejdź do strefy G.EN.Gaz na słodki poczęstunek oraz pomalowanie buźki w kolorowe motylki albo mniej kolorowe oblicze Lorda Vadera. G.EN.Gaz Energia od pierwszej edycji dba o nasze lwiątka mając wyłączność na ich biegi.

Dzieciaki uwielbiają technikę, wodę i dynamikę. Zabierz je do strefy technicznej Grundfos. Tam wszystko płynie. Na koniec pójdźcie do planetarium. Podczas seansu prowadzonego przez Pasjonatów Twoje dzieci na chwilę zapomną o grawitacji i uniosą się między gwiazdy.

Znasz firmę PASO? Chyba każdy Polak ma torbę, walizkę lub plecak tej firmy. W tej strefie zapewne skorzystasz z bardzo atrakcyjnej oferty na ich wyroby, a nie jedną torbę będziesz mógł wygrać podczas licznych rodzinnych KONKURSÓW.

Tarnowo Podgórne będzie zachwalało walory gminy na specjalnym stoisku. Może dowiesz się czegoś ciekawego o okolicy? Może odkryjesz urocze jeziora?

I na koniec jeszcze słowo o ZDROWIU. Ciekawie będzie w strefie Podologia Help. Będziesz mógł zeskanować swoją stopę statycznie i w ruchu. Badanie wiele Ci powie o stanie stóp, a konsultacja specjalisty pomoże zapobiec wadom, które mogą mieć swoje skutki w przyszłości. Wiesz, że prawidłowa postawa wpływa na stawy i kręgosłup?

Było edukacyjnie, kreatywnie, sportowo i smacznie. Brakuje tylko dobrej muzyki. Oczywiście i to mamy dla Ciebie.  Na Biegu Lwa wystąpi zespół RAGGAFAYA prezentując swoje największe przeboje. Raggafaya słynie z bardzo energetycznych i ekspresyjnych koncertów. Swoja muzyką i kontaktem z publicznością potrafi rozruszać każdego. To jeden z najlepszych zespołów koncertowych w Polsce. Baw się! Start już o 16.00.

Chyba już nie masz wątpliwości, że 18 maja musisz być w Tarnowie Podgórnym na Biegu Lwa?

O szczegółach poczytaj na stronie www.bieglwa.pl

PM

 

Dodaj komentarz