Bieg Lwa: rekordowe wyniki

Hillary Kimaiyo i Dominika Nowakowska triumfowali w IV edycji Biegu Lwa, który odbył się w niedzielę w Tarnowie Podgórnym pod patronatem „Naszego Głosu Poznańskiego„. Wyniki zwycięzców półmaratonu – kolejno 1:03:52 i 1:14:00 są nowymi rekordami trasy. Najlepszy z Polaków – Błażej Brzeziński z czasem 1:08:50 zajął trzecie miejsce. Linię mety minęło 1071 osób.

Bieg Lwa 01

W rywalizacji mężczyzn od samego początku na prowadzenie wyszli dwaj Kenijczycy – wspomniany Hillary Kimaiyo i David Metto. Ich przewaga z każdym kilometrem rosła. Za ich plecami biegła trójka Polaków Błażej Brzeziński, Emil Dobrowolski i Szymon Kulka. Na finiszu najlepszy okazał się Błażej Brzeziński, sekundę po nim linię mety minął Szymon Kulka, a Emil Dobrowolski ukończył bieg 10 sekund za Błażejem (1:09:00).

Zupełnie inaczej wyglądała rywalizacja kobiet. Dominika Nowakowska od startu do mety biegła samotnie. Ostatecznie bieg ukończyła niemal 5 minut przed drugą – Ewą Kucharską (1:18:58). Trzecie miejsce zajęła Kenijka Magdaline Jepkorir Chemjor (1:21:16). Czwarte miejsce w klasyfikacji kobiet i trzecie wśród Polek wywalczyła Agnieszka Janasiak (1:21:25).

Zwyciężczyni i nowa rekordzistka trasy – Dominika Nowakowska nastawiona była na mocne bieganie. – Wiedziałam, że będzie ciepło, bo jest maj, a bieg startował o 14:00, że trasa nie jest łatwa, bo biegnie się na trzech pętlach i trzeba dublować. Ale czułam się dobrze, a że uważam, że trzeba biegać odważnie, postanowiłam zaryzykować – mówi v-ce mistrzyni Polski w półmaratonie z 2014 roku. – Od samego początku, mimo, że samotnie, biegło mi się bardzo dobrze, do 15 km biegłam na rekord życiowy. Później niestety wiele traciłam wymijając innych biegaczy. Mimo to uważam, że wynik, jaki osiągnęłam jest przyzwoity, a zawody na pewno będę miło wspominać. Szczególnie kibiców, którzy – i mogę to powiedzieć z czystym sumieniem – są najbardziej zaangażowanymi w Polsce i bardzo motywowali na trasie.

Półmaratonowi towarzyszył bieg na dystansie 7 km – Pogoń za Lwem. Najlepszymi zawodnikami zostali: Sławomir Naskręt (25:52), Adam Drzymała (25:55) i Dominik Mamet (26:05). W rywalizacji pań wygrała Karolina Kotkowska (30:55), druga była Wioletta Sobczyk (32:07), a trzecia Angelina Woyczyńska (32:21).

Zanim na starcie pojawili się dorośli biegacze, swoje biegi mieli najmłodsi uczestnicy imprezy – w ramach Biegu Lwiątek, a także Sztafety Pokoleń. Dodatkową rywalizacją były sztafety szkolne, które startowały razem z półmaratończykami.

W piątek oficjalne otwarcie Tarnowskich Term – zobacz jak wyglądają: kliknij – tutaj.

Więcej informacji o imprezie znajduje się na stronie biegu www.bieglwa.pl oraz profilu na facebooku – www.facebook.com/bieglwa.pl.