Bieg Lwa już w ten weekend!


18-19 maja w Tarnowie Podgórnym odbędzie się ósma edycja Biegu Lwa. Po raz pierwszy impreza będzie miała charakter dwudniowego festiwalu, a główne biegi wystartują w godzinach wieczornych. Patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

W sobotę pobiegną długodystansowcy – na dystansach 10 km (o godz. 18:00) i półmaratońskim (o godz. 20:00). Listy startowe są naprawdę imponujące! W niedzielę prawdziwe lekkoatletyczne emocje – mityng z udziałem znakomitych polskich sprinterów. Wystartują też dzieci, młodzież oraz rodziny w specjalnej konkurencji – Sztafecie Pokoleń.  Do Tarnowa Podgórnego warto jednak wybrać się również ze względu na szereg pozabiegowych atrakcji.

Aleksandra Brzezińska, Izabela Trzaskalska, Angelika Mach, Aleksandra Lisowska, Dominika Stelmach, Monika Andrzejczak, Angelika Dzięgiel-Poślada, Izabela Parszczyńska oraz Tomasz Grycko, Arkadiusz Gardzielewski, Adam Nowicki, Artur Kern, Łukasz Nowak, Jakub Szymankiewicz, Adam Głogowski i Krzysztof Stefanowicz – to polska część elity biegu półmaratońskiego. Dodatkowo w zawodach wystartują goście z Kenii, Węgier oraz Białorusi.

– Chciałabym wykorzystać fakt, że stawka będzie mocna. Szukam biegów, w których wiem, że będzie rywalizacja, bo to jest podstawa uzyskania dobrego wyniku. A nie ukrywam, że chciałabym znacznie poprawić rekord życiowy, bo mam z czego „urywać”.  Cieszę się, że start jest zaplanowany na wieczór. Zawsze chciałam przyjechać do Tarnowa Podgórnego, bo słyszałam od innych zawodników wiele dobrego na temat Biegu Lwa. Nie zdecydowałam się do tej pory ze względu na dotychczasową godzinę startu – 14:00. Ale teraz kiedy jest to pora wieczorna nie miałam już żadnych wątpliwości – podkreśla mistrzyni Polski w maratonie  Aleksandra Brzezińska.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz