Bieg Aktywnie dookoła Poznania


Skoro cała Polska biega, nie możemy stać w miejscu! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz większej liczby biegających mieszkańców, już 1 września, czyli w najbliższą niedzielę odbędzie się Bieg Aktywnie dookoła Poznania. Jest to pierwszy bieg organizowany przez Powiat Poznański i Stowarzyszenie Grand Prix Poznania w ramach produktu turystycznego Aktywnie dookoła Poznania. Miejscem, które zostało wybrane na sportowe zmagania jest lotnisko Bednary, gm. Pobiedziska.

Miłośnicy biegania będą mieć do dyspozycji dwa dystanse: na 5 i 10 km. Oprócz biegu głównego odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży. Długości tych biegów będą dostosowane do wieku i możliwości dzieci i wahać się będą od kilkuset metrów do 2 kilometrów.

Strona internetowa biegu: www.bieg.powiat.poznan.pl

Specjalnymi gośćmi będą: Paweł Januszewski – mistrz Europy w biegu przez płotki na 400 m, Sebastian Chmara – halowy mistrz Europy i świata w wieloboju.

Biuro zawodów w dniu imprezy czynne będzie od godziny 09:15 do godziny 11:15. Każdy z zawodników, który ukończy bieg Aktywnie dookoła Poznania otrzyma pamiątkowy medal oraz pakiet regeneracyjny.

Harmonogram imprezy:

Godz. 10.15 Rozpoczęcie Biegów Dzieci i Młodzieży

Godz. 12.00 Start BIEGU GŁÓWNEGO na 5 i 10 km

Godz. 12.15 Pierwszy zawodnik biegu na 5 km jest na mecie

Godz. 12.30 Pierwszy zawodnik biegu na 10 km jest na mecie

Godz. 13.30 ceremonia wręczenia nagród

Godz. 14.30 oficjalne zakończenie imprezy

Zmianie może ulec godzina ceremonii wręczenia nagród.

autor: Daria Kowalska – Tonder

 

Dodaj komentarz