Bezpłatne badania kończyn dolnych w Poznaniu


Rozpoczęła się ogólnopolska akcja profilaktyczna „Żylaki? Przeciwdziałaj!”, w ramach której mieszkańcy Poznania w wieku od 30 do 65 roku życia mogą odbyć bezpłatne badania USG Doppler kończyn dolnych. Profesjonalna diagnostyka pozwoli na ocenę przepływu krwi zarówno w tętnicach jak i żyłach. Umożliwi to wczesne wykrycie chorób układu krążenia. Patronat merytoryczny nad przedsięwzięciem objęła Klinika Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Honorowym patronem akcji jest prezydent miasta Poznania.

 

W ramach akcji „Żylaki? Przeciwdziałaj!” eksperci wyjaśnią jak radzić sobie i skutecznie zapobiegać żylakom oraz przewlekłej niewydolności żylnej. Osoby między 35 a 65 rokiem życia mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach, USG Doppler kończyn dolnych. Diagnostyka odbywa się w mobilnym centrum zaaranżowanym na gabinety lekarskie, z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu ultrasonografii Dopplerowskiej.

Lekarze przyjmują pacjentów codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00  od 3 do 8 kwietnia przy Centrum Handlowym M1. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana. Badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne i trwa tylko 15 minut. Wynik jest dostępny od razu i zawiera opis dokonany przez specjalistę.

– W pierwszej kolejności na bezpłatne badania USG Doppler kończyn dolnych zapraszamy wszystkich mieszkańców w przedziale wiekowym 30 – 65 lat. Osoby młodsze / starsze również zostaną przyjęte, jeśli tylko będą wolne miejsca – mówi Katarzyna Loga, menedżer projektu „Żylaki? Przeciwdziałaj!”, organizatora akcji firmy Pani Teresa Medica SA.

Integralną częścią akcji jest wortal informacyjny www.zylakiprzeciwdzialaj.pl, gdzie internauci mogą m.in. zapoznać się z objawami chorobowymi, sposobami diagnozowania, leczenia
i zapobiegania powstawania żylaków. Strona umożliwia również przesłanie zapytania do lekarza specjalisty, który w ciągu 48h odpowie na pytanie.

– Jako Klinika kładziemy duży nacisk na wdrażanie specjalistycznych i nowatorskich terapii, jak również wspieranie wszelkiego rodzaju działań profilaktycznych. Doskonałym tego przykładem jest obecna kampania na rzecz walki z chorobami żył” – mówi prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oszkinis kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

***

Organizator akcji:

Pani Teresa Medica SA – dostawca specjalistycznych rozwiązań kompresyjnych i rehabilitacyjnych. Marka od ponad dwudziestu lat zajmuje pozycję niekwestionowanego lidera na polskim rynku i jednej z wiodących w Europie, gwarantując najlepszą relację ceny do jakości.

Patronat merytoryczny:
Klinika Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – dzięki wykwalifikowanej kadrze lekarskiej i nowoczesnej aparaturze gwarantuje świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie. Pracujący w Klinice lekarze są wybitnymi specjalistami
w swoich dziedzinach oraz członkami wielu krajowych i światowych towarzystw naukowych.

Dostawca sprzętu do badań USG Doppler:
Kosmed – od ponad 20 lat dostarcza najwyższej jakości sprzęt ultrasonograficzny na polski rynek. Firma współpracuje z największymi ośrodkami szkoleniowymi w kraju i za granicą, oferując nowoczesną aparaturę medyczną.

1 komentarz

  1. Bożka pisze:

    Chciałabym także skorzystać z badań, niestety nie jestem mieszkanką Poznania lecz małej wioski oddalonej o 70 km, do której raczej nie przyjadą lekarze aby pomóc chorym. Nie mogę sobie pozwolić na badanie i wizytę u chirurga naczyniowego.

Dodaj komentarz