Bezpieczniejsza Gdyńska połączy Poznań i Czerwonak


Ulica Gdyńska zostanie rozbudowana od granic Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. To prawie 1,2 km głównej trasy między Poznaniem i Czerwonakiem. Pierwsze roboty rozpoczną się już w październiku z uwagi na skoordynowanie prac przy budowie kanalizacji deszczowej prowadzonej przez Zarząd Dróg Powiatowych.

Przebudowa ul. Gdyńskiej od granic Poznania jest kontynuacją przebudowy tej drogi od ul. Bałtyckiej oraz rozbudowy dróg dla potrzeb dojazdu do spalarni śmieci (ITPOK). W sierpniu 2018 roku podpisano umowę z generalnym wykonawcą – spółką Budimex Budownictwo.

– Przebudowa jednej z głównych tras wyjazdowych z Poznania, to ostatni z etapów budowy i rozbudowy dróg do spalarni. Decyzja o jej rozpoczęciu była efektem uzgodnień i dobrej współpracy samorządów w ramach Stowarzyszenia Metropolia Poznań, a szczególnie z gminą Czerwonak – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – To kolejna inwestycja drogowa na północy Poznania, po wcześniejszej przebudowie ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej, a także kończącego się remontu mostu Lecha. Znacznie poprawią one komfort poruszania się wszystkim użytkownikom ruchu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz