Bezpieczni pierwszoklasiści widoczni na drodze


Tylko w 2018 r. wydano ponad 60 tysięcy złotych z budżetu powiatu na zakup kamizelek dla dorosłych, dzieci oraz innych elementów odblaskowych. Do mieszkańców trafiły m.in. odblaskowe opaski na nogę, szelki dla motocyklistów i biegaczy, worki, nakładki na szprychy, kaski rowerowe, plecaki, elementy odblaskowe na rowery (lampki czy dzwonki).

W ubiegłym roku powiat przeznaczył 3,7 mln zł na kwestie związane z bezpieczeństwem publicznym, głównie na modernizację remiz OSP, remont i budowę komisariatów. Podczas corocznego pikniku „Bezpieczni w powiecie” strażacy z 36 jednostek OSP otrzymują specjalistyczny sprzęt – np. piły spalinowe, pompy szlamowe czy prądownice i węże.

– Przez minione lata przeznaczyliśmy na bezpieczeństwo 13 milionów złotych! – mówił starosta poznański. I przypomina, że właśnie rusza też kolejna edycja konkursu „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”, współorganizowana przez starostwo oraz poznańskich strażaków. Do tej pory zwycięzcom przekazano 650 czujek czadu. Więcej informacji na stronie www.powiat.poznan.pl.

Joanna Felińska

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz