Bezpieczni pierwszoklasiści widoczni na drodze


Niemal 5.500 kamizelek odblaskowych otrzymają pierwszoklasiści i ich opiekunowie z 17 gmin powiatu poznańskiego podczas tegorocznej, siedemnastej już edycji akcji „Bezpieczny pierwszoklasista”. Pierwsze odblaski rozdał Jan Grabkowski, starosta poznański, w Szkole Podstawowej w Koziegłowach oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie.

Do końca października trafią one już do wszystkich uczniów klas pierwszych. W ciągu minionych lat ponad 60.000 elementów odblaskowych zostało przekazanych najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, jak i dorosłym mieszkańcom powiatu.

– Dzieci wiedzą, że odblaski znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców. Często też same mówią o tym rodzicom. Chcemy, aby maluchy dawały przykład starszym, przy okazji przekazywania kamizelek przypominamy więc też o zasadach poruszania się na drodze, a także mówimy o działaniu czujki tlenku węgla. – mówił Jan Grabkowski. – Tych uczniów nie bez powodu nazywam ambasadorami bezpiecznej sprawy, ponieważ dzięki nim trafiamy również do ich rodziców.

Akcja prowadzona jest przez Starostwo Powiatowe, Komendę Miejską Policji i Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Co roku w 78 szkołach podstawowych na terenie powiatu poznańskiego odbywają się spotkania z pierwszoklasistami, podczas których przekazywane są im odblaski, a dzieci dowiadują się, jak bezpiecznie poruszać się po ulicach.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz