Będzie nowy peron i dłuższy tunel pod „Głównym”


Poznański Dworzec Główny wzbogacony będzie o nowy peron. Zbudowany zostanie po wschodniej stronie dworca – tuż za peronem trzecim i otrzyma nazwę „3a”. Będzie 417 metrowej długości i 10 metrowej szerokości, o wysokiej na 76 cm platformie, z nowoczesnym systemem informacji pasażerskiej.

Jednocześnie przedłużony zostanie tunel pod dworcem, który dotychczas łączy budynek Dworca Zachodniego ze wszystkimi peronami Dworca Głównego. Wydłużone przejście z obecnych 158 m do 205 m długości tunelu pozwoli pasażerom skorzystać z nowego peronu 3a oraz dotrzeć do galerii handlowej i dworca autobusowego oraz przystanków komunikacji miejskiej po wschodniej stronie węzła komunikacyjnego Poznań Główny.

Poznański Dworzec Główny modernizowany jest od kilku lat. Powstał nie tylko nowy – przeszklony obiekt (zwany „chlebakiem”) wraz z peronami 1, 2 i 3 – po wschodniej stronie. Natomiast ostatnio wyremontowane zostały perony 4, 5 i 6 po zachodniej stronie tej stacji wraz z wyremontowanym budynkiem Dworca zachodniego.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz