Basen letni Chwiałka – otwarcie już dzisiaj!


Od dzisiaj mieszkańcy Poznania będą mogli korzystać nie tylko miejskich kąpielisk, ale też basenu letniego Chwiałka, przy ul. Spychalskiego. Pływalnia będzie działać do 31 sierpnia.

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom poznaniaków, którzy w okresie upałów szukają wypoczynku nad wodą, dlatego zdecydowaliśmy o szybszym uruchomieniu pływalni na Chwiałce – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Spragnieni letnich kąpieli na Chwiałce będą mieli do dyspozycji dwa baseny oraz brodzik z atrakcjami dla najmłodszych. Pływalnia letnia będzie działała do 31 sierpnia. W zeszłym sezonie obiekt odwiedziło ponad 45 tysięcy osób.

Pływalnia letnia Chwiałka posiada basen sportowy 50-metrowy o głębokości 1,4 – 2,3 m., basen średni o głębokości 0,9 – 1,2 m. ze zjeżdżalnią oraz brodzik o maksymalnej głębokości 0,5 m wyposażony w liczne atrakcje dla dzieci. Dodatkowo odwiedzający obiekt będą mogli korzystać z boisk do siatkówki plażowej. Z basenów można będzie korzystać w godz. 9.00 – 19.00. Do końca czerwca wejścia na basen letni będą się odbywały przez budynek pływalni krytej, a od lipca zostanie uruchomione wejście letnie od ul. Dolna Wilda.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz