Bartłomiej Burman zawodnikiem Warty Poznań


19-letni obrońca Bartłomiej Burman podpisał kontrakt z Wartą Poznań do czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne 2 lata. Wychowanek Lecha Poznań ostatni rok spędził w Nielbie Wągrowiec, z której trafił teraz do beniaminka PKO Ekstraklasy.

Bartłomiej Burman w maju skończy 20 lat. Jest zawodnikiem wyszkolonym przez Lecha Poznań, dla którego grał w drużynach juniorskich, a także zadebiutował w II-ligowych rezerwach. Rok temu został wypożyczony do Nielby Wągrowiec. W tym sezonie wystąpił w 16 meczach III ligi, strzelił w nich 3 gole i miał asystę. Jest bocznym obrońcą, ma 184 cm wzrostu, waży 80 kg.
– Transfer do Warty Poznań jest dla mnie bardzo dużym krokiem w przód, a także zastrzykiem motywacji do dalszej pracy nad rozwojem swoich umiejętności – mówi Bartłomiej Burman, który miał już okazję trenować z zespołem zielonych. – Cała drużyna przyjęła mnie pozytywnie, czuję się tu bardzo dobrze. Moim celem jest stanie się piłkarzem, który zasługuje swoją postawą na debiut w Ekstraklasie. Bardzo się cieszę, że otrzymałem od klubu szansę, którą mam zamiar wykorzystać w stu procentach.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz