Barcelona z dzieckiem – co warto zobaczyć?


Poznaniacy planujący wczasy w Barcelonie z dziećmi często obawiają się o brak atrakcji dla najmłodszych. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ stolica Katalonii jest miastem, w którym na nudę nie będą narzekać ani dorośli, ani najmłodsi turyści.

 

 

Do Barcelony z dzieckiem najlepiej wybrać się poza sezonem. Nie dlatego, że będzie mniej ludzi (w Barcelonie bez względu na porę roku zawsze jest mnóstwo turystów), ale z powodu pogody. Latem w Barcelonie panują ponad trzydziestostopniowe upały, które dla dziecka mogą być bardzo uciążliwe i trudne do zniesienia. Miasto najwygodniej zwiedzać na piechotę – w razie czego można skorzystać z dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej lub odpocząć przy dobrym deserze w jednej z licznych kawiarni. Co warto zobaczyć z dzieckiem w Barcelonie? 

  1. Oceanarium w Barcelonie

To miejsce bez wątpienia spodoba się dzieciom. To jedno z największych oceanariów na świecie. Zbudowane zostało w taki sposób, aby można było z bliska podziwiać fascynujący świat morskich zwierząt. W obiekcie znajduje się ponad 30 akwariów, w których żyje łącznie przeszło 11 tys. gatunków ryb oraz 450 gatunków innych organizmów. Średnica największego akwarium wynosi 36 m, a na głębokość liczy ono 5 m.

  1. Park Güell 

Wyjątkowy park zaprojektowany przez wybitnego architekta Antonio Gaudíego zachwyca bez wyjątku wszystkich – i dużych, i małych. Wystarczy chwila, aby poczuć się tu niczym w bajce. Gaudí słynął z niesamowitych pomysłów i oryginalnego stylu, a wiele jego dzieł można podziwiać właśnie w Barcelonie. Park Güell znajduje się na liście dziedzictwa światowego UNESCO.

  1. Wzgórze Tibidabo

Tibidabo to najwyższe wzgórze Barcelony. Podziwiać stąd można panoramę miasta – widok jest fantastyczny i zapiera dech w piersiach, ale to nie wszystko. Znajduje się tutaj rodzinny park rozrywki. Dzieci chętnie skorzystają z oferowanych przez niego atrakcji – zwłaszcza że pomyślano już o najmłodszych szkrabach. 

  1. Magiczne Fontanny na wzgórzu Montijuic

Jedna z największych atrakcji Barcelony. To niesamowity pokaz, gdzie główne role odgrywają woda, światło i muzyka – oczywiście do obejrzenia w późnych godzinach wieczornych, lecz dzieciom na 100 procent się spodoba.

  1. Stadion Camp Nou

Jeżeli grający w hiszpańskich klubach piłkarze są idolami twojego dziecka, wizyta na Camp Nou to obowiązkowy punkt w programie zwiedzania Barcelony. Obiekt robi wrażenie nie tylko na zagorzałych fanach piłki nożnej, a dodatkowym plusem jest możliwość obejrzenia szatni zawodników i muzeum klubu F.C. Barcelona.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich

Nie ma znaczenia, jak dużo czasu spędzisz ze swoją rodziną w Barcelonie. Bez względu na to, czy wybieracie się tam na weekend, czy na tydzień, powinniście posiadać ubezpieczenie turystyczne z www.polisaturystyczna.pl. Jest ono potrzebne z wielu powodów – głównie z uwagi na koszty leczenia, które w Hiszpanii do niskich nie należą. A co, jeśli podczas urlopu w Barcelonie ty lub dziecko się rozchorujecie? Albo przytrafi się wam nieszczęśliwy wypadek lub ktoś was okradnie?

Bez polisy nie ma co liczyć na żadne odszkodowanie, a gdy któreś z was będzie wymagać hospitalizacji albo przetransportowania do Polski, nie zapłacimy za to z własnej kieszeni. Warto nadmienić, że w rachubę wchodzą pokaźne kwoty rzędu co najmniej kilku tysięcy euro. Wybierając polisę, upewnijmy się, że suma gwarantowana ubezpieczenia kosztów leczenia jest odpowiednio wysoka. Innymi ważnymi elementami polisy są m.in. ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie kosztów transportu medycznego i bagażu. Za dobrą ochronę ubezpieczeniową nie zapłacimy dużo, np. ceny polisy na tygodniowy wyjazd do Barcelony dla 3-osobowej rodziny (dorośli plus 4-letnie dziecko) zaczynają się od 45,33 zł.

Udane wakacje to bezpieczne wakacje!

Przed wyjazdem z dzieckiem do Barcelony warto zapoznać się z tym poradnikiem: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wczasy-z-dzieckiem-w-barcelonie-5-waznych-wskazowek. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku i ostrożności, które są w stanie uchronić nas przed zbędnymi kłopotami i nadprogramowymi wydatkami.

 

 

 

 

Dodaj komentarz