Azjatycka wyprawa Lecha


W I rundzie eliminacyjnej Ligi Europy Lech Poznań zagra z Żetysu Tałdykorgan. Pierwszy mecz odbędzie się 5 lipca w Poznaniu. Rewanż tydzień później w Kazachstanie. W lidze kazachskiej gra się systemem wiosna-jesień. Żetysu w sezonie 2011 zajęło drugie miejsce w lidze. W obecnych rozgrywkach drużyna z oddalonego o około 200 km od granicy chińskiej Tałdykorganu plasuje się na spadkowym, trzynastym miejscu w lidze.

 

kibice

Kibice rywali Kolejorza. Zdjęcie ze strony internetowej Żetysu.

 

O sile Żetysu w dużej mierze stanowią Serbowie. Obrońca Milos Mihajlov, pomocnicy Marko Djalović i Ivan Cvetković oraz napastnik Goran Marić. Ten ostatni ma na swoim koncie występy w Barcelonie B. Bez skutku próbował przebić się do składu Celty Vigo i Norwich City.

Jeśli Lech wyeliminuje Żetysu, to w drugiej rundzie zmierzy się z azerskim Chazarem Lenkoran z Azerbejdżanu lub Nomme Kalju z Estonii.

Red.

Trackbacks for this post

  1. […] będzie chciał powrócić na salony. Droga jednak jest wyboista, a przede wszystkim daleka. Pierwszy rywal w Lidze Europejskiej, z którym Lech zagra w czwartek na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej jest z […]

Dodaj komentarz