Autobusy i tramwaje od dzisiaj pojadą częściej


Od dzisiaj zostanie zwiększona częstotliwość kursowania komunikacji publicznej w godzinach szczytu. Żeby było to możliwe zostaną uruchomione wszystkie rezerwy kadrowe zachowywane dotychczas na ewentualną „czarną godzinę”.

Zmiany w rozkładzie obowiązujące od 30 marca (poniedziałek)

W godzinach szczytu – między godzinami 5:00 a 8:30 oraz 14:00 i 17:00 – tramwaje na wszystkich liniach będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością – co 12 minut, natomiast w pozostałym okresie co 20 minut.

Przywrócona będzie linia nr 14 (cały dzień), natomiast zawieszona – linia nr 19. Z kolei linia nr 15 zostanie przywrócona w godzinach szczytów komunikacyjnych.

Na liniach autobusowych będzie obowiązywał obecny układ ze zmianą na liniach: 174 i 191, dla których częstotliwość w godzinach szczytów będzie wynosić około 12 minut.

Dla pozostałych linii autobusowych pojazdy pozostające w rezerwie będą wzmacniać kursy, na których podróżuje najwięcej pasażerów.

Wprowadzenie powyższych zmian wiąże się z wykorzystaniem ostatniej rezerwowej grupy kierowców i motorniczych. Tym samym, w przypadku stwierdzenia zarażenia koronawirusem przez prowadzącego pojazd i zarządzenia kwarantanny w stosunku do części załogi, znacznie wzrasta ryzyko braku możliwości obsługi pełnej sieci komunikacyjnej.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz