AudioFeels w Dopiewie!


4te Quartet

To żeński kwartet smyczkowy, składający się z 4 pełnych energii, pasji i wdzięku studentek i absolwentek Akademii Muzycznej w Poznaniu: skrzypaczki – Weronika Janik, Ewelina Osowska, altowiolistka – Karolina Ratajczak oraz wiolonczelistka – Ewa Leszczyńska. Grają muzykę klasyczną i rozrywkową. Jako kwartet zadebiutowały w 2015 r. u boku Michała Szpaka, z którym reprezentowały Polskę na Eurowizji 2016 w Sztokholmie. Dwukrotnie wystąpiły na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Lista artystów, z którymi występowały jest długa. Edyta Górniak, Ania Dąbrowska, Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau czy Kuba Badach – to niektórzy z nich. Pierwszy krążek nagrały półtora roku temu, wspierając Hospicjum Palium.

Orkiestra Dęta i Mażoretki Gminy Dopiewo

Obydwie gminne formacje obchodzić będą w tym wyjątkowym dniu 5-lecie działalności, w związku z czym przygotowują specjalny program.

Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo i Mażoretki Gminy Dopiewo uświetniły artystycznie mnóstwo gminnych wydarzeń – rozrywkowych i oficjalnych. Koncertują w kraju i poza jego granicami. Dwukrotnie reprezentowały gminę Dopiewo i Polskę na międzynarodowych festiwalach orkiestr dętych w Czechach, spotykając się z bardzo dobrym przyjęciem wymagającej publiczności. Tradycją stały się ich wspólne występy podczas Dni Gminy Dopiewo. Orkiestra od lat oprawia muzycznie obchody gminnych uroczystości (np. obchody zw. z Powstaniem Wielkopolskim) i przemarsze (np. podczas Gminnych Dożynek), gra na finałach WOŚP, daje koncerty kolęd w kościołach. Mażoretki oprawiały taneczne wiele zawodów sportowych i turniejów rangi ogólnopolskiej.

Orkiestra działa przy Urzędzie Gminy Dopiewo. Kapelmistrzem jest Krzysztof Zaremba.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz