Arrasy wawelskie w Poznaniu


Podczas Nocy Muzeów (20 maja) w Poznaniu odbędzie się wyjątkowy pokaz multimedialny „Arrasy wawelskie” przedstawiający losy zaginionych w czasie II wojny światowej wawelskich arrasów. Pokaz odbędzie się w ramach projektu Muzeum Utracone, którego partnerem została Posnania.

 Muzeum Utracone to multimedialny, kulturalny, a zarazem edukacyjny projekt, który wspiera działania w popularyzowaniu wiedzy o utraconych dziełach w Polsce. W wirtualnym muzeum można zobaczyć archiwalia i fotografie dzieł, które zostały zaginione głównie podczas II wojny światowej.

W ramach Nocy Muzeów, w Bramie Poznania odbędzie się pokaz multimedialny przybliżający historię wawelskich arrasów. Od 21:30 do 2:00 będzie można poznać losy jednych z najbardziej wyjątkowych dzieł wśród polskich zbiorów. Dodatkowo część dzieł będzie można zobaczyć na nośnikach digitalowych w Posnanii, która została partnerem projektu.

– Taka forma prezentacji pozwoli przedstawić historię arrasów w sposób nowoczesny i zrozumiały dla wszystkich odbiorców, w szczególności dla młodych ludzi, którzy odwiedzają Posnanię – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektor marketingu Posnanii. ­– Od samego początku budujemy naszą ofertę w oparciu o ciekawe aktywności, które są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców miasta – dodaje.

Dodaj komentarz