Arena Zawodów, czyli kim zostać w przyszłości?


Jak upiec rogala świętomarcińskiego, skonstruować i zaprogramować robota, zrobić dobrą fotografię czy zaplanować kampanię reklamową? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekały na młodzież w hali Arena, podczas targów edukacyjnych „Arena Zawodów”.

Targi odbywają się co roku, w ramach kampanii „Szacun dla zawodowców”. Jej celem jest promocja kształcenia zawodowego, a w szczególności poszerzanie wiedzy o konkretnych zawodach. Akcja jest organizowana od 2015 roku (w tym roku odbywa się jej 4. edycja). Najpierw skierowana była do gimnazjalistów, a od 2017 r. także do uczniów szkół podstawowych. Organizatorem kampanii jest Miasto Poznań i Powiat Poznański.

– Cieszę się, że po raz kolejny możemy spotkać się na „Arenie Zawodów”. To ciekawe wydarzenie, w ramach którego możecie przekonać się, do jakiej szkoły warto się udać – zwrócił się do uczniów Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Mamy w Poznaniu naprawdę dobre technika i szkoły branżowe, w których można poznać fajnych, ciekawych ludzi, a przede wszystkim – zdobyć konkretny fach, który pozwoli pokierować swoim życiem zawodowym.

– Moi drodzy, chcecie mieć dobrą płacę, wybierzcie dobry zawód – taki, który odpowiada waszym zainteresowaniom. Ktoś kiedyś powiedział, że nigdy nie przepracował jednego dnia, bo oddawał się swojej pasji – mówił Tomasz Łubiński, Wicestarosta Poznański. – Praca na was czeka. Do wyboru macie 150 tysięcy firm. Jeśli po skończeniu szkoły, będziecie chcieli uczyć się dalej, również macie taką szansę. Wszystko zależy od Was!

W ramach targów „Arena Zawodów” nie są promowane szkoły, ale właśnie konkretne zawody. Idea jest taka, by uczeń zastanowił się, kim chce zostać w przyszłości i jaki chce wybrać zawód, a dopiero później nad tym, która szkoła oferuje mu najlepsze kształcenie.

W hali Arena uczniowie mogli zwiedzić 13 wysp zawodowych, na których prezentowały się konkretne branże (np. usługi, administracja, ekonomia, nowe technologie) – w sumie około 70 zawodów.

Źródło: poznan.pl

Dodaj komentarz