Antykonferencja na temat gospodarki. Nowe oblicze Forum Gospodarczego Metropolii Poznań


Forum Gospodarcze Metropolii Poznań to jedno z największych wydarzeń dedykowanych lokalnej gospodarce. Organizatorzy postawili w tym roku na kompletnie nową formułę, której daleko do szablonowych konferencji. Przekonają się o tym wszyscy ci, którzy 29 maja pojawią się w Concordia Design przy ulicy Zwierzynieckiej 3 w Poznaniu na dwunastej już edycji wydarzenia. Patronat objął „Nasz Głos Poznański”.

„Przestrzeń jutra: przyjdź, kreuj, wpływaj” – to hasło tegorocznego Forum, wypracowane przez grupę organizatorów i partnerów wydarzenia. Oddaje ono charakter formuły Open Space Technology. Spotkanie nie będzie miało z góry określonego zestawu zagadnień tematycznych. Na początku uczestnicy będą mogli w swobodny sposób zgłosić ważne dla nich tematy dotyczące spraw gospodarczych, a następnie pracować w zespołach podzielających zainteresowanie danym zagadnieniem. Zwieńczeniem rozmów będzie przedstawienie i analiza wniosków każdej z grup, a przede wszystkim opracowanie rekomendacji do dalszych, już pokonferencyjnych działań, mających na celu realną zmianę. Całość spotkania poprowadzi Aleksandra Chodasz – facylitator z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu tego typu wydarzeń.

Formuła Open Space Technology zyskuje coraz większe uznanie na świecie – między innymi dzięki możliwości autentycznego zaangażowania uczestników, wyboru tematów dostosowanych do faktycznych, aktualnych oczekiwań, a także sposobności do wypracowania konkretnych rekomendacji i wzięcia za nie odpowiedzialności już po wydarzeniu. Często mówi się o tym typie spotkania, że buduje je atmosfera kreatywnej przerwy kawowej. Stąd zresztą pochodzi pomysł na Open Space – z obserwacji, że najciekawsze i najbardziej wartościowe rzeczy na konferencjach dzieją się właśnie w trakcie przerw kawowych.

Zanim poznałam formułę organizacji dyskusji, jaką jest Open Space Technology byłam sceptyczna. Brzmiało lepiej, niż zwykła konferencja, bo przynajmniej nie trzeba przez cały dzień biernie słuchać. Jednak – pytałam sama siebie – czy doświadczę i nauczę się tyle, żeby to był dla mnie wystarczająco dobry czas? Cieszę się, że dałam sobie szansę, by się przekonać. Teraz, kiedy jestem fanką i facylitatorką metody wiem na pewno, że daje szansę, by zgromadzić w jednym miejscu ludzi, którzy stworzą razem nową jakość. Tą jakością będą głębsze, niewymuszone kontakty, uruchomienie zaangażowania, które daje siłę i chęci do działania, nowe spojrzenie na sprawy i nowe rozwiązania. Trudno o bardziej wartościowy dzień biznesowo-sieciujący. Dlatego cieszę się na spotkanie z Tobą 29 maja w Poznaniu! – pisze w liście zapraszającym na Forum Aleksandra Chodasz – główna facylitatorka.

Niezmienna pozostaje oczywiście myśl przewodnia Forum oraz jego adresaci – przedsiębiorcy oraz przedstawiciele władz samorządowych. Cel to zwrócenie uwagi na najważniejsze wyzwania dotyczące gospodarczego i społecznego rozwoju naszej Metropolii, wypracowywanie wartościowych rekomendacji oraz budowanie trwałych relacji i płaszczyzn współpracy.

Organizatorami XII FGMP są Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe w Poznaniu oraz organizacja Pracodawcy RP-Wielkopolska. Dodatkowe informacje o tegorocznym Forum oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie www.forumgospodarcze.com.

 

Dodaj komentarz