Antkowiak na prezesa PZPN


Stefan Antkowiak, Zbigniew Boniek, Roman Kosecki, Zdzisław Kręcina i Edward Potok – to piątka oficjalnych kandydatów na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po sprawdzeniu list z rekomendacjami (każdy kandydat musiał ich uzbierać minimum 15), piłkarska centrala zatwierdziła nazwiska wszystkich kandydatów.

Stefan Antkowiak z Grzegorzem Lato podczas uroczystej galii z okazji 100-lecia Warty. Fot. WZPN

Antkowiak jest poznaniakiem. Od roku 2000 jest prezesem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W latach 2002–2008 był wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej do spraw współpracy z administracją rządową, samorządową i organizacjami społecznymi. Obecnie to członek zarządu PZPN.

Nowego prezesa wybiorą delegaci na zjazd wyborczy 26 października. Prawo głosu ma 118 osób – 60 z nich będzie reprezentować wojewódzkie ZPN, czyli tzw. teren, a podział mandatów zależy od liczby klubów w danym okręgu. 50 delegatów ma tzw. futbol zawodowy, czyli kluby ekstraklasy (16×2) i pierwszej ligi (18×1). Trzech przedstawicieli deleguje Stowarzyszenie Trenerów Piłki Nożnej, po dwóch futbol kobiecy i futsal, a jednego środowisko sędziowskie.

Dodaj komentarz