Trzeci już turniej, tym samym półmetek II Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie tym razem został rozegrany na kortach Szkoły Tenisa TP w Gnieźnie.

W połowie maja na kortach Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu rozpoczął się największy cykl tenisowy rozgrywany na terenie Wielkopolski. Impreza odbywa się pod patronatem „Naszego Głosu Poznańskiego”. Trzeci już turniej, tym samym półmetek II Amatorskich Mistrzsotw Wielkopolski w Tenisie tym razem został rozegrany na kortach Szkoły Tenisa TP w Gnieźnie. Frekwencja jak zawsze dopisała. Do pierwszej stolicy naszego kraju przyjechało prawie 40 zawodników rywalizujących w kategoriach open, +40 oraz open pro w grze podwójnej. Nie zabrakło faworytów cyklu oraz niespodzianek związanych z ich przegranymi.

W kategorii open, zwycięzca drugiego turnieju Paweł Dymnicki, odpadł już w ćwierćfinale. Jego pogromca Damian Dziura zagrał najlepszy z dotychczasowych turniejów przegrywając dopiero w finale z aktualnym liderem rankingu Piotrem Pawlickim. Końcowy wynik 6/7, 7/6, 10:8 dla Pawlickiego potwierdza jednak, że walka toczyła się do ostatniej piłki. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Paweł Aszyk, czwarte Wojciech Jura.

Kategoria +40 od samego początku toczyła się pod dyktando Mariusza Mijalskiego, który w doskonały sposób wykorzystał nieobecność aktualnego lidera rankingu Janusza Przybylskiego. Pewnie wygrywając swoje mecze oraz w finale 6/4, 6/4 nad Robertem Wszelakim niemal, że dogonił swojego rywala. Trzecie miejsce w gnieźnieńskim turnieju zajął Grzegorz Przybylski. Czwarty był Jacek Mierzejewski.

W grze podwójnej bez większych niespodzianek. Do finału ponownie dotarli Łukasz Judek w parze z Pawłem Dymnickim oraz Roman Wyprzał z Damianem Dziurą. Po trzysetowej walce zwyciężyli ci pierwsi 6/7, 7/6, 10:8. Liderem rankingu pozostaje para finałowa. Zwycięzcy depczą im po piętach tracąc jedynie 10 pkt.

Kolejne turnieje dopiero po przerwie wakacyjnej w Krotoszynie oraz Sobocie koło Poznania. Jakub Puchalski, organizator cyklu, zapowiada jednak dodatkową rywalizację o punkty już na początku sierpnia w Poznaniu. Więcej informacji można znaleść na stronie www.facebook.com/SMGroupEU.