Alphaville i Banaszak na imieniny


Imieniny miasta Poznania 29 czerwca  będą nie lada gratką dla fanów muzyki. Z tej okazji wystąpią Alphaville i Hanna Banaszak. Koncerty odbędą się na Scenie Głównej w Strefie Kibice. Nie lada gratką będzie koncert poznanianki Hanny Banaszak, która nie daje koncertów plenerowych, jednak dla Poznania zrobiła wyjątek. Świeto maista wzbogacą także Dni Sportu oraz warsztaty kulinarne.

banaszak1

– Nie koncertuję plenerowo, bowiem uważam, że jeżeli w różnych miastach płacą miłośnicy moich piosenek, nie powinnam w innych miastach koncertować gratis. To jednak dla mnie zaszczyt i wyjątkowa chwila. Dla poznanianki, bo nią przecież jestem, występ przed mieszkańcami mojego miasta w tak szczególnym miejscu i czasie, jakim jest Euro 2012 to dla mnie zaszczyt. Ciesze się, ze będę mogła włączyć się osobiście w te dni, które tak bardzo nas poruszyły – mówiła o swoim koncercie Hanna Banaszak.

Piosenkarka wystąpi 30 czerwca, a dzień wcześniej również z okazji Imienin miasta Poznania na Scenie w Strefie Kibica pojawi się Alphaville, zespół  dobrze znany fanom  muzyki z lat 80. Grupa muzyczna powstała w niemieckim mieście Münster, grająca muzykę opartą na syntezatorach, z pogranicza rocka i synth popu, nawiązującą do stylów new romantic i rocka elektronicznego. Jeden z najbardziej popularnych zespołów lat 80. XX wieku. Największym przebojem zespołu jest utwór Forever Young pochodzący z debiutanckiego albumu o tym samym tytule (1984). Utwór ten uznawany jest przez wielu za swoisty hymn pokolenia, które wychowywało się w latach 80. Ponadto grupa wylansowała wiele innych wielkich przebojów dekady – m.in. Big in Japan, czy Sounds Like a Melody.

Atrakcyjny dla wszystkich poznaniaków będzie na pewno program Dni Sportu (28-29.06):  turniej piłkarski, zumba, joga, spinning oraz warsztaty dietetyczne zdrowej kuchni z Tomaszem Jakubiakiem, zmieniającym smaki Polaków w programie Kuchnia.tv

 Juliusz Podolski, exPress Dziennikarka Agencja Usługowa

Fot. J. Podolski

Trackbacks for this post

  1. […] zespół Alphaville (początek koncertu godz. 21) oraz pochodząca ze stolicy Wielkopolski Hanna Banaszak (początek recitalu godz. […]

Dodaj komentarz