Aktywnie tuż obok domu


Wiosną większość z nas zamierza częściej uprawiać sport, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Wiele zależy od tego, gdzie zamieszkamy. Deweloperzy budujący w Poznaniu i podpoznańskich miejscowościach wychodzą osobom aktywnym naprzeciw.

Aktywnie tuż obok domu_1 Aktywnie tuż obok domu_2

Miłośnicy aktywnego trybu życia doceniają lokalizacje inwestycji firmy Agrobex. Zarówno te położone w centrum Poznania, jak i podmiejskie w Swarzędzu, Pobiedziskach, czy Baranowie.

Przed rozpoczęciem budowy analizujemy dokładnie każde miejsce. Bliskość terenów zielonych to jeden z wyznaczników dobrego terenu pod inwestycję – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.

Osiedle Rodzinny Zakątek w Błażejewku jest położone w sąsiedztwie czerwonego szlaku turystycznego o długości 22 km. – Biegacze i amatorzy rodzinnych wycieczek czują tu przestrzeń i swobodę – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Warto również zamieszkać na osiedlu Nowe Ogrody, które zlokalizowane jest między Jeziorem Rusałka a Laskiem Marcelińskim.

Do obu miejsc można swobodnie dojechać rowerem, wybrać się spacer z rodziną czy wieczorne bieganie. W niedalekiej odległości znajduje się Jezioro Strzeszyńskie, dające również mnóstwo możliwości aktywnego spędzenia czasu – zauważa Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Dla osób, które lubią wolny czas spędzić w ruchu dobrą opcję stanowi także Luboń, gdzie powstaje osiedle Wschodnia 19. Jest to miejsce zachwycające ilością terenów rekreacyjnych. – W pobliżu naszej inwestycji znajdują się ścieżki rowerowe, niedaleko zlokalizowana jest rzeka Warta i Wielkopolski Park Narodowy. To daje mnóstwo możliwości odpoczynku, jak i aktywnego spędzenia popołudnia – przypomina Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19.

Terenami rekreacyjnymi mogą pochwalić się również inne podpoznańskie miejscowości.

– Mieszkańcy Osiedla Tulipanowego w Środzie Wielkopolskiej będą mogli korzystać z pobliskiego Jeziora Średzkiego. Na tym terenie powstały odnowione trasy rowerowe, zadbano o plażę – wyjaśnia Adrian Wróbel z biura sprzedaży Planetbud Development.

Gmina Dopiewo uzyskała certyfikat „Gmina Przyjazna Rowerzystom”, powstało m.in. 60 km nowych tras. Skorzystają na tym mieszkańcy osiedli Leśna Polana oraz Osada Leśna w Dąbrówce, realizowanych przez dewelopera Linea.

Między dwoma osiedlami znajduje się Las Zakrzewski, a zaledwie kilka kilometrów dalej Jezioro Niepruszewskie – informuje Adam Wędrychowicz z firmy Linea.

Ciekawą lokalizacją dla sportowców jest również ulica Bosa, gdzie powstaje Osiedle Atrium. – Niecały kilometr od naszej inwestycji znajduje się Park Górczyński, na ulicy Dmowskiego mieszkańcy mogą korzystać z klubu fitness, a na Góreckiej pograć w squasha – zauważa Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald.

Z kolei osiedle Reduta Nowe Podolany to świetne miejsce zarówno na piesze wycieczki, jak i rowerowe wyprawy. – Z ulicy Jasielskiej w kilkanaście minut można dojechać rowerem nad Jezioro Rusałka – podsumowuje Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.

Hubert Maćkowiak

Fot. Materiały Prasowe

 

 

Dodaj komentarz