Aktorski jubileusz Ireny Dudzińskiej


Przed miesiącem Teatr Nowy w Poznaniu zaprosił swoich widzów na przedstawienie pt. „Kanapka z człowiekiem”, oparte na wybranych przez Jerzego Satanowskiego, i przez niego zaaranżowanych, piosenkach Jacka Kaczmarskiego. Muzyczny spektakl spotkał się z żywym zainteresowaniem publiczności. 16 marca kolejna premiera sezonu. Na Trzeciej Scenie zobaczymy sztukę angielskiego dramaturga Arnolda Weksera „Co się właściwie stało z Betty Lemon?”.

Reżyserem godzinnego monodramatu, będącego podsumowaniem doświadczeń życiowych starego i samotnego człowieka, jest Mikita Valadzko, 28-letni absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Młody Białorusin dostąpił niezwykłego zaszczytu, bowiem na deskach Nowego przyszło mu pracować z Ireną Dudzińską, którą w czasie wieloletniej pracy aktorskiej dała się poznać widzom Opola, Jeleniej Góry, Wrocławia i Poznania. Wykonaniem wybranego przez siebie dramatu znakomita artystka świętować będzie złoty jubileusz w służbie Melpomeny. Autorką przekładu dramatu Weksera jest Irena Tarłowska, a scenografię opracowała Barbara Ferlak.

Premiera 16 marca o godz. 20.30 na Trzeciej Scenie, kolejne spektakle 17,18 (godz. 20.30), 20 (premiera z legitymacją) i 21 marca br.(godz. 18.00).

Jerzy Laskowski

Fot. Wiktor Napierała

 

Dodaj komentarz