Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu przywitała nowych studentów (ZDJĘCIA)


Uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 odbyła się  dzisiaj w Akademii Wychowania Fizycznego  im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

Podczas najważniejszego wydarzenia, inauguracyjnego kolejny rok kształcenia najstarszej uczelni sportowej w Polsce odbyła się immatrykulacja nowoprzyjętych studentów, wręczenie nagród najlepszym sportowcom i uroczyste promocje doktorów habilitowanych.

Zgromadzeni goście wysłuchali przemówienia inauguracyjnego Jego Magnificencji Rektora dra hab. Dariusza Wielińskiego, prof. AWF, który wspomniał o sukcesach minionego roku akademickiego, a także o nadchodzących projektach, m.in. termomodernizacji budynku głównego, na którą dofinansowanie, po wielu latach starań otrzymała  Akademia Wychowania Fizycznego.

Uroczystość Inauguracji to także czas podsumowań – w roku akademickim 2016/2017 naukę w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu zakończyło 905 absolwentów z dwóch poznańskich wydziałów oraz zamiejscowego wydziału w Gorzowie Wielkopolskim.

W tym roku wyróżniono aż dwunastu sportowców – studentów AWF, którzy reprezentowali Akademię na arenie krajowej i międzynarodowej.
Listy gratulacyjne i srebrne odznaki AWF, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez Uczelnię otrzymali (w kolejności alfabetycznej):

Jerzy Brzostowski – złoty medalista mistrzostw Europy seniorów w pasach mistrzowskich i srebrny medalista mistrzostw Europy seniorów w taekwondo tradycyjnym.

Bartosz Cegielski –  srebrny medalista drużynowych mistrzostw Europy i Polski w szermierce, brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów.

Kamila Ciba – członkini kadry narodowej, srebrna medalistka Uniwersjady
w Taipei 2017 (sztafeta 4×100 m), srebrna medalistka drużynowych mistrzostw Europy w sztafecie. Młodzieżowa mistrzyni Polski na dystansie 100m.

Ada Janowicz –  srebrna medalistka mistrzostw świata sztafet w Nassau, złota medalistka mistrzostw Europy U23 w sztafecie 4×400.

Aleksandra Kowalczuk – złota medalistka Pucharu Świata w Rydze
w taekwondo olimpijskim. Srebrna medalistka na Uniwersjadzie w Taipei
oraz World President’s Cup G2 w Atenach. Złota medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski.

Szymon Kozłowski – srebrny medalista drużynowych mistrzostw Polski
w szermierce.

Jarosław Mecmajer – złoty medalista Pucharu Świata w Rydze oraz złoty medalista mistrzostw Polski seniorów w taekwondo olimpijskim. Piąty na Uniwersjadzie w Taipei. Wyróżniony przez marszałka województwa wielkopolskiego w grudniu ub. roku za wybitne osiągnięcia sportowe.

Patryk Pawlak – halowy mistrz Europy młodzieżowych mistrzostw Europy
w hokeju halowym.

Jakub Pokusa – złoty medalista Pucharu Świata Irish Open 2017, młodzieżowy mistrz Polski w kickboxingu, w formule full contact.

Karol Robak – olimpijczyk, reprezentant Polski podczas Rio 2016. Srebrny medalista Pucharu Świata G1 Slovenia Open 2017. Uhonorowany w styczniu br. przez prezydenta Poznania podczas Poznańskiej Gali Sportu.

Bartosz Żurawski – srebrny medalista drużynowych mistrzostw Polski
w szermierce.

Gościnny wykład inauguracyjny pt. „Jakość i bezpieczeństwo żywności – analityka.” wygłosił prof. dr hab. Erwin Wąsowicz, wybitny uczony z zakresu nauk o żywności i żywieniu człowieka, który w tym roku został wyróżniony tytułem doktora honoris causa, nadanym przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

 

 

Dodaj komentarz