Akademia Piłkarska Reissa zajmuje 2. miejsce w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”!


Kilkudniowe zmagania piłkarzy Akademii Reissa z reprezentacji 2008 zakończyły się spełnieniem najskrytszych marzeń! Rozgrywając finał na PGE Narodowym zdobyli 2. miejsce w najpopularniejszym turnieju w Polsce. Jak podsumowuje prezes PZPN – Zbigniew Boniek „Bycie i granie na stadionie narodowym w tym wieku to jest rzecz nieprawdopodobna”. Patronat nad AP Reissa sprawuje Nasz Głos Poznański.

W fazie grupowej  piłkarze Akademii Reissa zmierzyli się między innymi z drużyną ze Zduńskiej Woli. Kończąc spotkanie wynikiem  2:0, podopieczni trenera Nikodema Brzęckiego zapewnili sobie awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. Strzelcami bramek w tym meczu zostali Aleks Kubiak i Mikołaj Daćkus.

1 maja reprezentanci Akademii Piłkarskiej Reissa wzięli udział w ćwierćfinale. Pierwszym przeciwnikiem drużyny okazali się zawodnicy z województwa świętokrzyskiego. Emocje w tym spotkaniu wzięły górę i na kilka minut przed końcem spotkania, po potężnym strzale z połowy przeciwnika, Akademia straciła bramkę. Zawodnicy ze szkółki piłkarskiej Piotra Reissa, szybko jednak potrafili opanować nerwy i dzięki zespołowej akcji w ostatniej minucie, świetnie wykończonej przez Wojtka Szymczaka udało się zremisować i doprowadzić do rzutów karnych. Tutaj na wysokości zadania stanęli zarówno strzelcy jak i bramkarz Akademii. Bezbłędnie rzuty karne wykonali Wojciech Szymczak i Witek Pokora, a do tego dwie obrony rzutów karnych dołożył bramkarz drużyny – Wojciech Kaczmarek.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz