Akademia Piłkarska Reissa gromi Herthę Berlin


Reprezentacji Akademii Piłkarskiej Reissa 2002, która składa się z uczniów nowo powstałej klasy sportowej działającej w XII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu wygrała mecz kontrolny ze swoimi rówieśnikami z Herthy Berlin 4:1. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Akademia Piłkarska Reissa  jest jednym z nielicznych klubów piłkarskich w Polsce zapewniającym ciągłość szkolenia już od skrzata do seniora. Wizytówka klubu Reprezentacji APR 2002 będąca Klubowym Mistrzem Wielkopolski rozegrała mecz kontrolny z Herthą Berlin U16 i wygrała go aż trzema bramkami. Podopieczni Macieja Palki byli zdecydowanie lepszym zespołem, a bohaterami pojedynku był zdobywca hattricka Igor Widziński. Sztab szkoleniowy zapowiada, że tym spotkaniem otworzył serię wyjazdowych meczów kontrolnych ze znanymi klubami.

Hertha Berlin U16 – Reprezentacja Akademii Piłkarskiej Reissa 2002 1:4
Bramki:
1:0 Wiktor Gaweł (asysta Marek Nyćkowiak)
2:1 Igor Widziński (asysta M. Kaczmarek)
3:1 Igor Widziński (Mateusz Wzięch)
4:1 Igor Widziński (Mateusz Wzięch)

Przypomnijmy, że Akademia Piłkarska Reissa aktualnie prowadzi nabory dla zawodników w następujących grupach wiekowych: Skrzat (4-6 lat), Żak (7-9 lat), Orlik (10-11 lat), Młodzik (12-13 lat), Trampkarz (14-15 lat), Junior Młodszy (16-17 lat). Treningi odbywają się na blisko 100 obiektach treningowych oraz w 6 centrach szkoleniowych na terenie całej Wielkopolski.

To najlepszy moment, aby dołączyć do struktur największa Akademia w zachodniej Polsce, w której trenuje ponad 7100 zawodników – tworzone są nowe grupy treningowe, przez co dzieci szybko adaptują się do nowego środowiska i nawiązują przyjaźnie. W dwóch próbnych treningach mogą wziąć udział wszystkie chętne dzieci – zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Co ważne, grupy treningowe dopasowane są wiekiem oraz umiejętnościami, dzięki czemu możliwy jest stały rozwój każdego małego piłkarza. Każdy nowy zawodnik otrzymuje w prezencie piłkę nożną.

Dodatkowo każdy uczestnik może korzystać z treningów przez 12 miesięcy w roku (zarówno w wakacje, jak i w ferie) oraz wziąć udział w partnerskich projektach skierowanych na rozwijanie konkretnych predyspozycji zawodników., takich jak Indywidualne Fundamenty Gry poprawiające motorykę i technikę adeptów czy Wielkopolska Akademia Bramkarska skierowana do osób marzących o grze na pozycji golkipera. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Akademii Piłkarskiej Reissa (wystarczy kliknąć).

Dodaj komentarz