Akademia Gitary: festiwal


Podczas happeningu gitarowego 31 sierpnia na Łęgach Dębińskich uczestnicy wykonają utwór znany z repertuaru Kayah i Gorana Bregovica „Prawy do lewego”.

 

13 sierpnia na Dziedzińcu Szkoły Baletowej w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa Akademia Gitary: festiwal. Udział w niej wzięli: Sekretarz Stanu w MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, szef Rady Programowej Festiwalu Przemysław Kieliszewski, dyrektor artystyczny Festiwalu, Łukasz Kuropaczewski oraz dyrektor Wydziału Kultury UM Poznania, Justyna Makowska. Było to wydarzenie zapowiadające ostatnią już, 12. edycję Festiwalu. Organizatorzy zapewniali jednak, że nie żegnają się z festiwalową publicznością. W przyszłym roku na pewno nie zabraknie gitarowych wydarzeń. Będą prezentowane jedynie w zmienionej formule.

– Dzięki wszystkim edycjom festiwalu udało się zgromadzić ogromną publiczność i dotrzeć do wielu małych miejscowości w Wielkopolsce, w których rozbrzmiewała muzyka gitarowa. A to bardzo cenne. Doceniamy wspaniałą współpracę z wieloma podmiotami podpoznańskich gmin, a także cieszymy się, że nasze koncerty w małych miejscowościach docenia tamtejsza publiczność  – powiedział Przemysław Kieliszewski, szef Rady Programowej Festiwalu. Mimo że na festiwalu co roku rozbrzmiewa muzyka wielu gatunków, jak jazz, bossa nova, czy flamenco, najbardziej cieszy fakt, że udaje się rozbudzić zamiłowanie słuchaczy do muzyki klasycznej. Łukasz Kuropaczewski – dyrektor artystyczny Festiwalu podkreślał, jak znakomity efekt w popularyzowaniu tego gatunku muzyki osiągnął Festiwal: – Dziś mało kto słucha muzyki klasycznej, dlatego tym bardziej staramy się, aby pojawiało się jej jak najwięcej podczas festiwalu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz