8 tysięcy Wielkopolan nadal bez prądu


Kilkaset brygad Enei Operator i współpracujących firm nieprzerwanie pracuje nad przywracaniem dostaw energii elektrycznej po przejściu przez Polskę orkanu Ksawery. Energetycy przywrócili już zasilanie u ok. 600 tys. odbiorców, ale w Wielkopolsce bez prądu jest ok. 8 tysięcy odbiorców.

– Awarie spowodowane przez orkan Ksawery są usuwane przez ponad 320 brygad Enei Operator, Enei Serwis i współpracujących firm. Pełna mobilizacja trwa. Blisko 900 specjalistów walczy o jak najszybsze przywrócenie dostaw prądu do wszystkich odbiorców. Nieprzerwanie pracują od czwartkowego wieczora, mierząc się z ciężkimi warunkami pogodowymi, które powodują również bardzo trudny dostęp do uszkodzonej infrastruktury – relacjonuje Danuta Tabaka z Biura Prasowego Enei Operator.

W Wielkopolsce aktualniej jest to około 8 tysięcy osób bez prądu i są to głównie mieszkańcy rejonu Leszna i Międzychodu. Niestety cały czas dochodzą nowe zgłoszenia, na które wpłynęły warunki atmosferyczne w piątek i sobotę np. w podpoznańskim linia energetyczne została zerwana dopiero w sobotnie przedpołudnie. Służby techniczne pojawiły się natychmiast i usuwały awarię. W wielu rejonach energetycy maja problem z dojazdem, gdyż padający ciągle deszcz w regionie spowodował, że grunt jest grząski i ciężki sprzęt techniczny dociera późno.

Dodaj komentarz