8 propozycji na weekend w Poznaniu


Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem sportu i muzyki. W niedzielę startuje 11. PKO Poznań Półmaraton. Tym, którzy wolą nieco mniej dynamiczne rozrywki, Poznań oferuje festiwal muzyki jazzowej, wystawę w Muzeum Narodowym oraz festiwal filmowy. Nikt nie będzie się nudzić!

Koncert Agnieszki Chylińskiej

W sobotę o godzinie 19:00 w poznańskim klubie muzycznym B17 odbędzie się koncert Agnieszki Chylińskiej. Płyta z 2016 roku pt. „Modern Child” pokryła się potrójna platyną.

Klub B17, 14 kwietnia, godz:19:00

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/587295448268493/

50 urodziny Litzy: Luxtorpeda i goście

Lider Luxtorpedy, były gitarzysta m.in. Acid Drinkers, 2Tm2.3, Kazik Na Żywo oraz spiritus movens Arki Noego obchodzi 50. urodziny. Z tej okazji, oprócz Luxtorpedy, na scenie pojawią się również zaprzyjaźnione zespoły: Penerra, EneDueRabe i Armia. Jubileusz obchodzić będzie również zespół Luxtorpeda – będzie to ich 500. koncert.

Sala Wielka CK Zamek, od godz. 16:00

Bilety: 50zł

Więcej informacji na stronie: http://ckzamek.pl/wydarzenia/2780-luxtorpeda-i-goscie/

Afrykamera 2018

13. edycja festiwalu filmowego Afrykamera rozpocznie się 14 kwietnia. To wydarzenie, które ma promować filmy afrykańskie i zwrócić uwagę na kwestie społeczno-polityczne związane z Czarnym Lądem. Hasłem promującym festiwal jest w tym roku #BlackFilmsMatter. Nawiązuje ono do międzynarodowego ruchu społecznego zwalczającego dyskryminację i przemoc motywowaną rasowo. Pokazane zostaną takie filmy jak: „Liyana”, „Łaskotanie Olbrzymów”, „Supa Modo”, czy też „Pięć palców dla Marsylii”. Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty kulturowo-podróżnicze dla dzieci pt. „Odkrywamy Afrykę” w sobotę 14 kwietnia o godzinie 15:00.

Kino Muza, 14 – 19 kwietnia

Bilety: 12/15 zł. Warsztaty: wstęp wolny.

Więcej informacji: http://www.kinomuza.pl/muza_events/746

11. PKO Poznań Półmaraton i targi Poznań Sport Expo

11. PKO Poznań Półmaraton wystartuje o godz. 10 w niedzielę. Zawodnicy przebiegną Poznania dystans 21 kilometrów i 97,5 metrów, ale to nie koniec wydarzenia. Półmaraton jest trzydniowym świętem sportu połączonym z targami Poznań Sport Expo na MTP, które potrwają od piątku do niedzieli.

Nie tylko na biegaczy czeka wiele atrakcji. Podczas targów odbędą się warsztaty dla osób uprawiających sport, a także konsultacje z lekarzami i specjalistami. Zawodnicy tego dnia mogą korzystać z darmowego transportu miejskiego, jeśli będą mieli przy sobie dokument tożsamości oraz numer startowy.

Więcej informacji: http://halfmarathon.poznan.pl/

Świat obrazów

Muzeum Narodowe (al. Marcinkowskiego 9) w sobotę w godzinach 11:15-12:45 organizuje spotkanie z prof. UAP Januszem Marciniakiem na temat twórczości i wspomnień związanych z artystą Józefem Czapskim. Będzie to kolejna część cyklu wykładów zatytułowanego „Świat obrazów”, który opowiada o dziełach z kolekcji Muzeum Narodowego.

Muzuem Narodowe w Poznaniu, 14 kwietnia

Wstęp wolny

Więcej na stronie: http://www.mnp.art.pl/edukacja/mlodziez-i-dorosli/swiat-obrazow/

Aquanet Jazz Festival

Od 11 do 15 kwietnia trwa festiwal muzyki jazzowej, podczas którego cenieni artyści z całego świata odwiedzą Poznań. W piątek o godzinie 20:00 w klubie Blue Note Poznań odbędzie się koncert nowojorskiego perkusisty jazzowego E.J. Stricklanda. W sobotę o godzinie 20:00 Aula UAM będzie gościć australijską pianistkę i wokalistkę Sarah McKenzie. Finał festiwalu w Centrum Kultury Zamek uświetnią: Kubańczyk Omar Sosa oraz Włoch Paolo Fresu.

Występy biletowane.

Więcej o festiwalu na stronie https://jazz.pl/

Niepoważna wycieczka

W sobotę o godzinie 10:00 i 15:00 pod poznańską Operą rozpoczną się „Niepoważne wycieczki” organizowane przez przewodników z PoPoznaniu.pl. Ideą spotkania jest zaprzeczenie słowom Władysława Czarneckiego o poznaniakach: „Nie mają też poczucia humoru, wszystko traktują serio i dosłownie”. Wycieczka będzie pełna anegdot, historii i niebanalnych miejsc z nimi związanych.

Spacery prowadzone są w konwencji „free walking tour”. Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Start – Teatr Wielki, 14 kwietnia, godz, 10:00 i 15:00

Wstęp wolny.

Więcej informacji: http://popoznaniu.pl/index.php?id=108

Zenon Laskowik – „Będą zmiany…”

Już 15 kwietnia o godzinie 18:00 w Teatrze Muzycznym jeden z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej sceny kabaretowej zaprezentuje swój najnowszy program. Zenon Laskowik przedstawi kabaret zatytułowany „Będą zmiany…”.

Teatr Muzyczny, 15 kwietnia, godz: 18:00

Bilety: 75/80 zł:

Więcej informacji: http://www.akrat.pl/wydarzenia/zenon_laskowik_beda_zmiany9367.html
źródło www.poznan.pl

Dodaj komentarz