77 mln zł na drogę w powiecie poznańskim


Aż 77 mln zł będzie kosztować budowa oraz przebudowa dróg w rejonie lotniska Poznań-Krzesiny i obiektu wojskowego w Borówcu. Umowę w tej sprawie podpisał dziś w Warszawie Jan Grabkowski, starosta poznański. To przede wszystkim dobra wiadomość dla mieszkańców okolicznych miejscowości i osiedli.

– Mieszkańcy Koninka, Szczytnik oraz Borówca, Kamionek i  Daszewic zyskają szybki i wygodny dojazd do drogi S11, z bezkolizyjnym przejazdem przez tory kolejowe w Koninku – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – Z kolei powiat – prawie 8,5 kilometrów drogi w najwyższym standardzie.

Dostosowanie dróg w okolicy obiektów wojskowych do wymogów technicznych i obronnych dla potrzeb Sił Zbrojnych – takie jest główne założenie inwestycji. Tym samym trasa ma przejąć ruch ciężkich, wojskowych pojazdów, odciążając tym samym drogi lokalne w okolicy baz wojskowych. 2-kilometrowy odcinek drogi powiatowej zostanie rozbudowany, a ponad 6-kilometrowa droga łącząca bazę z magazynem – częściowo przebudowana, a częściowo zbudowana od nowa.

W piątek Jan Grabkowski starosta poznański wraz z wicestarostą Tomaszem Łubińskim i Renatą Ciurlik, skarbnikiem powiatu, podpisali w Warszawie umowę na realizację tego najdroższego w historii powiatu zadania drogowego.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz