75. rocznica rzezi wołyńskiej


W 75. rocznicę rzezi wołyńskiej w kościele O.O. Dominikanów w Poznaniu odbyła się msza święta, po której odbyła się uroczystość poświęcenia urny z ziemią z miejsc kresowych i Wołynia.. Gościem honorowym obchodów był ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Zobacz fotogalerię z tego wydarzenia autorstwa naszego fotoreportera Hieronima Dymalskiego.

Główna cześć obchodów 75. rocznicy rzezi wołyńskiej pod hasłem „ Wołyń – Pamiętamy!”, którą przygotował Zarząd Oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Poznaniu rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w kościele O.O. Dominikanów przy al. Niepodległości w Poznaniu w intencji ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów spod znaku OUN –UPA na Wołyniu, Kresach Południowo-Wschodnich i Małopolsce Wschodniej.

Po mszy została uroczyście poświęcona urna z ziemią z miejsc kresowych i Wołynia, a następnie w Sali Duszpasterstwa Akademickiego przy kościele O.O. Dominikanów odbyło się spotkanie z gośćmi i uczestnikami obchodów 75. rocznicy wołyńskiej. Jednym z punktów spotkania było wręczenie księdzu Tadeuszowi Bohdanowi Isakowiczowi-Zaleskiemu dorocznej statuetki Lwa „Semper Fidelis” przyznawanej przez Zarząd Oddziału TML i KP-W w Poznaniu od 2007 roku. Wygłoszona też zostanie okolicznościowa prelekcja. Otwarto również wystawę pt. „ Nasze wspomnienia z Wołynia i Podola”.

Dodaj komentarz