7 rzeczy, które możesz robić w Poznaniu w ten weekend


W Poznaniu nie ma miejsca na nudę. W pierwszy weekend sierpnia czeka na ciebie wiele rozrywek.

1.Nic się tu nie dzieje

W piątek 4.08 rozpoczyna się festiwal o przewrotnej nazwie „Nic tu się nie dzieje”. Dla miłośników kina bogaty program przygotowały trzy poznańskie kina studyjne – Muza, Pałacowe i Rialto. W najbliższy weekend 4-6 sierpnia zobaczyć możesz m.in. filmy „Volta”, „Sztuka kochania”, „Powrót do Montauk”, a także wziąć udział w seansach i muminkowych warsztatach dla dzieci. Fani będą mieli okazję spotkać się z aktorką Magdaleną Boczarską, odtwórczynią roli Michaliny Wisłockiej.

Więcej informacji na stronie: http://www.nicsietuniedzieje.pl/

2. Miejskie Granie

Na fanów muzyki hiphopowej wyjątkowa atrakcja czeka w piątek w parku przy Starym Browarze. W ramach projektu „Żywiec Miejskie Granie” w Poznaniu wystąpi O.S.T.R. – muzyk, producent, instrumentalista, a przede wszystkim raper. Jeden z najbardziej popularnych artystów w Polsce. Jego płyta „Życie po śmierci” sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzy, stając się najlepiej sprzedającą się płytą CD w Polsce w 2016 r. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Wstęp jest bezpłatny.

3. Cały Poznań Ukulele

Pierwszy sierpniowy weekend upłynie pod znakiem muzyki. W piątek 4.08 w różnych zakątkach Poznania zabrzmią dźwięki małej hawajskiej gitarki. Ukulele słychać będzie także w sobotę na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta. Od godziny 12.00 do 22.00. odbywać się tam będą warsztaty nauki gry na tym instrumencie oraz wspólne muzykowanie.

Szczegóły na stronie: https://www.facebook.com/PierwszyPoznanskiFestiwalUkulele/

4. Do it yourself

W ramach projektu „Lato na targach” wiele atrakcji czeka na najmłodszych mieszkańców miasta. W sobotę 5 sierpnia dzieci będą miały okazje poczuć się jak prawdziwe „złote rączki” i samodzielnie wykonać karmnik dla ptaków, szkatułkę czy wieszak na zabawki. Odbędą się także warsztaty z robienia teatralnych kukieł, a nawet mydła glicerynowego. Wydarzenie jest bezpłatne, jednak każde dziecko musi być pod opieką osoby dorosłej. Atrakcje rozpoczną się od godziny 11.00.

Więcej informacji dostępnych na: http://www.latonatargach.pl/

5. Spartakiada dla młodzieży i seniorów

Programy Trener Osiedlowy i Trener Senioralny od lat poruszają mieszkańców Poznania. Wyniki tej współpracy podziwiać będzie można w najbliższy weekend. W piątek odbędzie się Spartakiada Trenera Osiedlowego, czyli rywalizacja dzieci i młodzieży. Z kolei w sobotę na Spartakiadzie Senioralnej zmierzą się ze sobą poznańscy seniorzy. Oba wydarzenia będą miały miejsce na boisku AWF Poznań przy zbiegu ulic Królowej Jadwigi/Droga Dębińska i rozpoczną się o godz. 11.00. Zapisy na poszczególne konkurencje dokonywane będą na miejscu. Dla uczestników przygotowano pamiątkowe koszulki.

Szczegóły dostępne pod adresem: http://www.poznan.pl/mim/sport/news/spartakiada-trenera-osiedlowego-i-senioralnego-awf,108658.html

6.  Wolny Targ na Golęcinie

Jeśli jesteś miłośnikiem kultury amerykańskiej powinieneś w niedzielę wybrać się na Golęcin. Przy okazji meczu futbolu amerykańskiego „Patrioci” Poznań – „Angels” Toruń odbędzie się tam piknik w takim stylu. Królować będą food trucki  z burgerami i innymi specjałami zza oceanu. Przy okazji wydarzenia poznaniacy będą mieli okazję oznakować swoje rowery. Nie zabraknie też parku trampolinowego, gry plenerowej, zabaw dla dzieci i strefy sportowej. Wolny Targ rozpocznie się o godz. 11.00, natomiast mecz zaplanowano na godz. 14.00. Amerykańska niedziela odbędzie się na Golęcinie po raz drugi.

7. Plaże miejskie

Poznańskie Plaże miejskie zapewniają rozrywkę przez całe wakacje. Nie inaczej będzie w ten weekend. Plaża przy Chwaliszewie postanowiła zadbać o fanów aktywnego wypoczynku. W sobotę od 16.00 do 18.00 odbędzie się tam trzecia edycja imprezy „Summer Jump Camp”. Wstęp na nią jest bezpłatny, należy jednak dokonać rezerwacji, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Plaża miejska na Wildzie przygotowała natomiast bardziej relaksująca formę wypoczynku. Z okazji Dnia Ziemi w niedziele odbędą się rodzinne warsztaty zielarsko-ogrodnicze. Będziesz miał okazję  skorzystać z części praktycznej dla domowych ogrodników, posłuchać opowieści o roślinach oraz wybrać się na spacer w poszukiwaniu ziół.

Więcej o wydarzeniach na stronie: https://www.facebook.com/pg/PlazaMiejskaWilda/events/?ref=page_internal

Źródło www.poznan.pl

Dodaj komentarz