61 osób objętych kwarantanną w Luboniu


Burmistrz Lubonia Małgorzata Machalska poinformowała, że w piątek w Luboniu było 61 osób objętych kwarantanną domową. Aktualnie brak przypadków zakażenia koronawirusem w Luboniu.

– Na dzisiaj w Luboniu nie odnotowano żadnych osób zakażonych wirusem. 61 osób zamieszkałych pod 46 adresami jest objętych kwarantanną. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, gotowi do udzielania pomocy w zapewnieniu żywności, leków i środków higienicznych. Podawana codziennie liczba stanowi bilans osób, które skończyły kwarantannę i osób, które od dziś są nią objęte. Są to osoby zdrowe, objęte kwarantanną po powrocie z zagranicy oraz osoby, które miały lub podejrzewają, że miały kontakt z osobą zarażoną – informuje burmistrz, Małgorzata Machalska.

W piątek pracownicy Kom-Lub Sp. z o.o. dezynfekowali przestrzeń publiczną w Luboniu w tym m.in. przystanki autobusowe, stacje naprawy rowerów. Działania będą sukcesywnie powtarzane. Natomiast o godz. 14:00 uruchomiono próbnie lubońskie syreny alarmowe, podając przez nie apel dotyczący epidemii.

– Docierają do nas sygnały o nieprzestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w niektórych lubońskich marketach. Dziś przeprowadziliśmy tam kontrole Policji i Straży Miejskiej. Bardzo prosimy, zachowujmy odległość pomiędzy sobą, stojąc przed sklepem lub przy kasie – dodaje Machalska.

Piątkowy raport o epidemii koronawirusa [live]

Przypomnijmy, że koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

12 porad jak się OCHRONIĆ przed koronawirusem:

Dodaj komentarz