Łukasz Kubot na Poznań Open’2014?!


Na 5 tys. euro i 80 punktów do światowego rankingu ATP może liczyć zwycięzca tenisowego challengera Poznań Open, który od 12 do 20 lipca odbędzie się na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Wśród faworytów turnieju należy wymienić dwóch ubiegłorocznych finalistów Austriaka Andreasa Haider-Mauera (95 na światowej liście) i Bośniaka Damira Dzumhura (123) oraz najwyżej sklasyfikowanego w tym momencie ze zgłoszonych zawodników Słoweńca Blaza Rolę (92). Patronat nad turniejem sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

– Do grona faworytów zaliczam fantastycznie grającego Belga Davida Goffina (105), który był już sklasyfikowany na 42 miejscu światowego rankingu – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej w hotelu BB Andersia Krzysztof Jordan, dyrektor Challengera ATP Poznań Open. – Lista startowa jest lepsza niż w zeszłym roku, a pula nagród o 5 tysięcy euro wyższa.

Z Polaków „dzikie karty” zarezerwowano w 100 procentach dla najlepszego polskiego juniora Kamila Majchrzaka. Pozostałe trzy dzikie karty trafią do Łukasza Kubota, Andrzeja Kapasia, Błażeja Koniusza lub Grzegorza Panfila. Na pewno w Poznaniu nie zagra Michał Przysiężny, który wybiera się na turnieje w Ameryce.

– Szansę gry Łukasza Kubota oceniam na 50 procent – powiedział Krzysztof Jordan. – Jesteśmy z nim w stałym kontakcie. Wiele zależy od stanu jego zdrowia. – Jerzy Janowicz prawdopodobnie spadnie poza czołową 50-kę rankingu, więc nie ma formalnych przeszkód, by zagrał w Poznaniu. Przed dwoma laty tu wygrał, więc kiedyś powinien bronić tytułu. Może sentymentalnie zechce tu wrócić? Wówczas przyznamy mu „dzika kartę”.

– Imprezę organizowaną od 1992 roku, a od 11 lat pod patronatem prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego, wspiera miasto nie tylko finansowo, ale i organizacyjne, bo obiektami od 1 lutego zarządzają POSiR – mówiła Ewa Bak, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

– Turniej jest niezwykle ważny dla młodych polskich tenisistów, którzy otrzymując „dzikie karty” mają okazję grać z lepszymi od siebie i rozwijać się – zaznaczył Mariusz Kubiak z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

– Tradycyjnie na kortach Parku Tenisowego Olimpia zorganizujemy turniej dla dzieci Algida Cup, w którym tym razem będą mogli uczestniczyć adepci tenisa do lat 12 – dodał Michał Filipiak, dyrektor PT Olimpia. – Będzie też wiele propozycji dla dzieci, spotkania z zawodnikami, możliwość gry, zabawy i półkolonie.

O Poznań Open 2014 czytaj także tutaj.

Łukasz Kubot po treningu czyta... Nasz Głos Poznański .

Łukasz Kubot podczas Poznań Open w 2011 roku czytał… Nasz Głos Poznański .

Fot. Sławomir Lechna

Dodaj komentarz