6 tysięcy odblasków trafi do pierwszoklasistów


6 tysięcy młodych mieszkańców z powiatu poznańskiego ubranych zostanie w odblaskowe kamizelki. Dziś rozpoczęła się akcja „Widoczny pierwszoklasista”. Pierwsze odblaski trafiły do uczniów z Zalasewa, Murowanej Goślinie i Koziegłowach. Do tej pory rozdaliśmy 65 tysięcy kamizelek i elementów odblaskowych. To już 18 edycja tej akcji prowadzonej przez powiat poznański.

Akcja „Widoczny pierwszoklasista” jest nie tylko okazją do wręczenia odblasków.

– W naszej akcji nie tylko rozdajemy elementy odblaskowe, ale również kładziemy duży nacisk na aspekt edukacyjny. Takie spotkania są bowiem doskonałą okazją, aby przypomnieć maluchom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w sytuacjach zagrożenia pożarem – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

Również dziś zainaugurowany został program z zakresu bezpieczeństwa pożarowego dla mieszkańców powiatu poznańskiego pod nazwą „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”. Jest on organizowany wraz z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. – Taka czujka kosztuje niewiele, a sprawia, że możemy czuć się bezpiecznie. I o tym również mówimy podczas spotkań z pierwszoklasistkami. Chcemy, aby te dzieci były naszymi ambasadorami i zachęcały rodziców do instalowania takich urządzeń w swoich domach – dodaje starosta poznański.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz