5. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP


Do 10 kwietnia – można zapisywać się na 5. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP, nad którym patronat objął Nasz Głos Poznański. Odbędzie się on w piątek 17 kwietnia 2015 na poznańskim Piątkowie. Rejestracja do biegów dzieci jest już zakończona, ale nadal jest jeszcze trochę wolnych miejsc w kategorii OPEN. Formularze rejestracyjne dostępne na stronie internetowej biegu www.bieg-jonca.pl . Na każdego biegacza na mecie będzie czekał wyjątkowy medal, a puchary i nagrody rzeczowe otrzymają najlepsi zawodnicy we wszystkich kategoriach.

bieg

Bieg przyciąga zarówno tych, którzy biegają codziennie od lat, jak i początkujących biegaczy w każdym wieku. Organizator wydarzenia, Zespół Szkół Zakonu Pijarów, po raz kolejny kieruje zaproszenie do: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zawodników klubów sportowych, a także nauczycieli, rodziców, studentów, trenerów i tych wszystkich, którzy albo od dawna kolekcjonują swoje biegowe medale, albo chcieliby zainaugurować taką kolekcję. Najdłuższy wyścig, w kategorii open, odbędzie się na dystansie 3 kilometrów. W ramach imprezy odbędą się biegi dzieci i młodzieży na różnych dystansach dla poszczególnych kategorii wiekowych.
Impreza, organizowana cyklicznie od 2011 r., służy przede wszystkim popularyzacji biegania, zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i wśród dorosłych. Termin biegu wiąże się z rocznicą katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Patronem spotkania jest bowiem ojciec Józef Joniec SP, pijar, który w niej zginął, człowiek zasłużony dla promocji sportu oraz wychowania dzieci i młodzieży poprzez ruch.
Ojciec Joniec – założyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia Parafiada – zainicjował wyjątkowy program edukacyjny: ruch „Parafiada” promuje wychowanie młodego pokolenia poprzez wiarę, kulturę i sport, między innymi w ramach projektów „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”, „Edukacja poprzez sport”, „Sport uczy i łączy wszystkich”. Ojciec Joniec organizował Międzynarodowe Parafiady Dzieci i Młodzieży, w których od 27 lat corocznie bierze udział blisko 2 tys. młodych ludzi, nauczycieli, wychowawców, sędziów sportowych, duszpasterzy i wolontariuszy. Był ponadto członkiem Komisji Polonijnej oraz Komisji Fair Play przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Uczestniczył również w działaniach Federacji Sportu dla Wszystkich.
Patronat honorowy nad biegiem objęli: marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal. prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej. Patronat medialny: Nasz Głos Poznański.
Szczegółowe informacje oraz regulamin na stronie internetowej biegu: www.bieg-jonca.pl ,
kontakt: biuro@bieg-jonca.pl.

Dodaj komentarz