5 pomysłów na sierpniowy długi weekend


Długi weekend w Poznaniu zapowiada się bardzo ciekawie. Na mieszkańców czekają lokalne pyszności na Starym Rynku, barwne koncerty, a także kreatywne warsztaty dla całych rodzin.

 

 

Smacznie z Poznań Food Day

Już w piątek rusza pierwsza edycja najsmaczniejszego wydarzenia w Wielkopolsce. Miłośnicy dobrego smaku bez wątpienia powinni odwiedzić Stary Rynek, gdzie będzie odbywał się coroczny Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku. Czas wolny warto wykorzystać do odwiedzenia restauracji biorących udział w projekcie „W tytce i na patyku”. Za niewielkie kwoty będzie można spróbować w nich inspirowanych Wielkopolską przysmaków. Koneserów pragnących dłuższej kulinarnej uczty zapraszają restauracje, które przygotowały menu degustacyjne składające się z przynamniej wyrafinowanych 3 dań. W ramach Poznań Food Days na fanów ekologii czeka w sobotę specjalna odsłona Zielonego Targu, a na kinomaniaków kulinarne kino Films for Food. W ten weekend na stary Rynek zdecydowanie warto wybrać się przed obiadem.  Więcej pisaliśmy tutaj:

 

Kultura na wyciągnięcie ręki

Kulturalnie będzie także w poniedziałek 14.08. Tego dnia rozpocznie się Światowy Przegląd Folkloru „Integracje”. W festiwalu wezmą udział grupy z całego świata. Mieszkańcy miasta będą mogli podziwiać kolorowy korowód, który przejdzie ulicą Półwiejską oraz posłuchać koncertu inauguracyjnego w parku przy Starym Browarze. Festiwal „Integracje” potrwa do 20.08. Muzyka rozbrzmiewać będzie także na Starym Rynku. W ramach siódmej odsłony projektu Kulturalny Rynek na „Scenie przy Quadro” zagra m.in. kwartet puzonowy TrombQuartet.

 

Sztuki piękne na Madalinie

Stara zajezdnia na Madalinie i tym razem nie zawiedzie Poznaniaków. W drugi sierpniowy weekend zaprosi swoich gości do „Świata sztuk pięknych”. Przygotowane zostały warsztaty, podczas których uczestnicy przeniosą się do różnych dziedzin twórczości artystycznej: sztuki plastycznej, literatury, muzyki, tańca i teatru. Nie zabraknie też aktywności fizycznej takiej jak zajęcia ze sztuk walki czy boksu. Po całym dniu warsztatów w sobotę na Madalinie odbędzie się potańcówka „Bal Folk”. Atrakcje w starej zajezdni tramwajowej zaplanowane są na 12 i 13 sierpnia.

 

Z przyrodą w tle

Kiedy pogoda dopisuje warto wybrać się na rodzinny spacer do Zoo. W najbliższy weekend propozycję spędzenia czasu na świeżym powietrzu ma dla mieszkańców miasta Stary Ogród Zoologiczny przy Zwierzynieckiej. Codziennie od soboty 12.08 do wtorku 15.08 zaplanowane są spacery, podczas których karmić będzie można zwierzęta. Najmłodsi Poznaniacy będą mogli nakarmić kozy, lemury, a nawet żółwie. Przyrodę w nieco innym wydaniu podziwiać będzie można na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Od piątku prezentowana dla zwiedzających będzie wystawa „Ptaki w kadrach zaklęte” autorstwa Piotra Górnego. Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie dziko żyjących w Polsce ptaków, w szczególności gatunków śpiewających.

 

Wakacyjny relaks

Fani tradycyjnego wakacyjnego lenistwa znajdą w Poznaniu także coś dla siebie. Na wspólne plażowanie w ramach projektu „Lato na Targach” zapraszają MTP. Jak co weekend dla dzieci przygotowane zostały gry i zabawy z animatorami, zajęcia z Akademią Reissa czy wspólna jazda na rolkach. Dorośli w tym czasie mogą wypoczywać na leżakach. W sobotę od godziny 14:00 będzie też możliwość grillowania. Jak w wakacyjnym kurorcie można poczuć się także na czterech poznańskich plażach miejskich rozmieszczonych nad Wartą.

 

Źródło: poznnap.pl/Monika Marciniak/biuro prasowe

Dodaj komentarz