30-metrowa wieża stanie w Antoninku


Jeszcze w tym roku powstanie ścieżka w koronach drzew z punktem wypoczynkowo-widokowym, plac zdrowia oraz pomost na pływak ach. W przyszłym – będzie można wejść na ponad 30-metrową wieżę obserwacyjna. Te wszystkie atrakcje powstaną na terenie leśnictwa Antoninek. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisała właśnie przetarg na kolejne etapy budowy szlaków rekreacyjno-turystycznych.

W pierwszym etapie naprawiono fragmenty ścieżek i zainstalowano elementy małej architektury – altany, ławki, ramy widokowe, tablice informacyjne, słupki kierunkowe i piktogramy. Na realizację kolejnych etapów Miasto zarezerwowało środki w wieloletniej prognozie finansowej.

– Budowa szlaków rekreacyjno-turystycznych na terenie leśnictwa Antoninek jest jedną z największych inwestycji realizowanych przez Zakład Lasów Poznańskich (ZLP). Za sprawą innowacyjnego zagospodarowania ścieżek edukacyjnych o tematyce przyrodniczo-historycznej chcemy zwiększyć atrakcyjność terenu. Uroczysko Malta, na którym znajduje się inwestycja, ma powierzchnię niemal 143 ha – mówi Łukasz Polakowski z ZLP.

Jednym z tych innowacyjnych rozwiązań będzie zlokalizowana w dolinie rzeki Szklarki ok. 260-metrowa ścieżka w koronach drzew z punktem wypoczynkowo-widokowym, która w najwyższym miejscu wzniesie się 13 metrów ponad ziemię.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz