3 tys. gości na Koncercie Noworocznym


W Sali Ziemi MTP w Poznaniu odbył się Poznański Koncert Noworoczny 2014. Widowisko muzyczne, w którym udział wzięły takie gwiazdy jak Irena Santor, Katarzyna Hołysz, Bogusław Kaczyński, Anna Głogowska, Rafał Maserak i Krzysztof Skiba obejrzało niemal 3000 gości.

koncert noworoczny

Publiczność Poznańskiego Koncertu Noworocznego, który odbył się 4 stycznia, miała okazję na jeden wieczór przenieść się do Wiednia czasu Straussów. Było to możliwe między innymi dzięki Orkiestrze Collegium F pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego oraz pokazom multimedialnym stworzonym na potrzeby koncertu. Zdjęcia do filmów trwały 10 dni i odbyły się w stolicy Austrii.

– Zależało mi na tym, aby połączyć wspaniałą muzykę z okresu Straussów z nowoczesną techniką multimedialną. Po raz pierwszy w historii Sali Ziemi użyliśmy, jako elementu scenograficznego, ekranu multimedialnego jakości HD o wymiarach 27 x 5 metrów – mówi Jacek Lisewski, reżyser koncertu. – Dopełnieniem połączenia światów miały być utwory największej gwiazdy scen polskich – Ireny Santor przestawione w nowoczesnych aranżacje Czesława Majewskiego oraz światowe przeboje muzyki rozrywkowej zaaranżowane przez Macieja Szymańskiego takie jak Stay (Rihanna) czy Halleluja (Cohen) zaśpiewana tzw. białym głosem przez wspaniałą sopranistkę, pochodzącą z Poznania – Katarzynę Hołysz. Mam nadzieje, że udało nam sie kolejny raz przekonać publiczność o tym, że koncerty klasyczne są publiczności Poznania potrzebne a łączenie różnych epok i styli (Kaczyński/Skiba) jest nie tylko możliwe, ale i oczekiwane – dodaje.

Gościem specjalnym wieczoru była przyjęta owacjami na stojąco Irena Santor. Wzruszona artystka zaśpiewała swoje wielkie przeboje ”Embarras”, „Odrobinę szczęścia w miłości”, „Już nie ma dzikich plaż” i „Powrócisz tu”. Finałem wieczoru był pokaz walca w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Łany oraz jak przystało na tradycję wiedeńskich koncertów noworocznych – słynny marsz Radetzky’ego.

źródło: www.sollus.pl

Dodaj komentarz