26. Finał WOŚP już w niedzielę


Już za tydzień na poznańskiej Ławicy odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Będzie to największy finał w Wielkopolsce, którego gwiazdami będą zespoły DeMono i Golden Life. Patronem medialnym Sztabu WOŚP Ławica jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Od jesieni na poznańskiej Ławicy trwają przygotowania do 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w niedzielę, 14 stycznia zagra na terenie wokół Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki, gdyż ul. Ławica i Złotowska będą zamknięte dla ruchu pojazdów oraz w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Inicjatorką organizacji Finału WOŚP jest Tamara Briańska, która wciągnęła dobrze znane społeczności lokalnej kobiety: Joannę Jaśkowiak, Patrycję Danielewską i Annę Szyfter.

– Rozpoczynamy w niedzielę o godz. 10:30, a otwarcie na scenie przy Szkole Podstawowej nr 58 poprowadzi Ela Jędrzejewska i Jah Jah, którzy przez cały finał będą dbać o dobrą atmosferę. Jednocześnie będziemy w trzech lokalizacjach: na parkingu delikatesów Chata Polska przy ul. Złotowskiej, Porcie Lotniczym Poznań-Ławica i pomieszczeniach szkoły. W centrum wydarzeń powstanie miasteczko food trucków, czeka nas rowerowy zawrót głowy z Rybczyński Team, a na scenie DeMono i Golden Life. Całość na żywo będzie pokazywać stacja TVN24 – mówi Tamara Briańska ze Sztabu WOŚP Ławica.

Centrum wydarzeń z Portem Lotniczym Poznań-Ławica połączy specjalny zabytkowy autobus, gdyż na terenie lotniska odbędzie się m.in. wystawa zabytkowych samochodów, pokaz teatru akrobatycznego „Z Głową w Chmurach”, pokaz straży pożarnej i występ orkiestry dętej.

Wiele będzie się działo w Szkole Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki, której uczniowie, rodzice i nauczyciele zaangażowali się w 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Już od rano zapraszamy na kurs pierwszej pomocy, który poprowadzą ratownicy medyczni, a do wieczora w naszych murach m.in. pokazy taneczne, zimowy turniej piłki nożnej, turniej szachowy, warsztaty kodowania i tworzenia gier komputerowych, warsztaty orgiami, warsztaty rysowania węglem, nerobotyka, zajęcia z robotami i wiele atrakcji dla poznańskich rodzin – mówi dyrektor szkoły Anna Szyfter.

Natomiast główna sportowa atrakcja na Ławicy to „Rowerowy zawrót głowy”. Przez osiem godzin na 20 rowerów stacjonarnych nieustannie będą kręcili kilometry prezydenci, sportowcy, kucharze, nauczyciele, dziennikarze, lekarze i każdy, kto będzie miał na to ochotę. Nad całością projektu czuwa Rybczyński Team. Natomiast o odpowiednią oprawę komentatorską zadba niezastąpiony Piotr Kurek.

– W najbliższym finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Wybór celu finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć zarząd naszej fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – powiedział Jurek Owsiak.

Przypomnijmy, że neonatologia była celem finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów. W większości oddziałów neonatologicznych sprzęt od Orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Orkiestra prowadzi też, na co dzień ogólnopolskie programy medyczne, których celem jest wsparcie zdrowotne noworodków – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków oraz Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków.

Wydarzenie i koncerty na scenie głównej 26. Finału WOŚP na Ławicy:

10:30 – Otwarcie 26 finału – Ela Jędrzejewska i Jah Jah (Przemysław Frankowski)
10:40 – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 58
11:45 – DJ Diana
13:10 – nasze talenty (Micia, Agata)
13:40 – Miss Furia
14:15 – Turek (covery)
14:30 – konferansjer (licytacje, atrakcje)
14:55 – Tytus i dzieci:Boys in Black
15:30 – Thathaz
15:50 – Fabulous Anima (show taneczne)
16:25 – Camping Hill
16:55 – licytacja serduszka
17:20 – BAiKA – Piotr Banach i Kafi
18:00 – DeMono
19:00 – Gomor
19:30 – DJ Diana
20:00 – Golden Life – światełko do nieba
21:00 – zamknięcie sceny.

TARNOWO PODGÓRNE: Wóz strażacki na licytacji WOŚP

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

Dodaj komentarz