26. Finał WOŚP: darmowa komunikacja dla wolontariuszy


Już w niedzielę, 14 stycznia 2018 roku, odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia wolontariusze będą mogli jeździć tramwajami i autobusami na liniach ZTM na podstawie identyfikatora WOŚP. Najwięcej atrakcji na mieszkańców powiatu poznańskiego czeka w tym dniu na Ławicy.

– Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania – mogą w dniu 26. Finału (czyli 14 stycznia br.) podróżować pojazdami transportu publicznego na liniach organizowanych przez ZTM za darmo, pod warunkiem posiadania identyfikatora wolontariusza WOŚP z naklejonym hologramem ZTM. ZTM w Poznaniu wydał 3,5 tys. takich hologramów. W dniu Finału WOŚP mogą wystąpić tylko czasowe wstrzymania ruchu na czas startu uczestników biegu czy też „światełka do nieba” – bez zamykania ulic i bez zmian w funkcjonowaniu komunikacji publicznej – informuje  Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Przypomnijmy, że w najbliższym finale WOŚP skupi się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. neonatologia była celem finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów. W większości oddziałów neonatologicznych sprzęt od Orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Orkiestra prowadzi też, na co dzień ogólnopolskie programy medyczne, których celem jest wsparcie zdrowotne noworodków – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków oraz Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków.

POLECAMY MATERIAŁY (wystarczy kliknąć):

26. Finał WOŚP w powiecie poznańskim [live]

„Złote” karty PEKA z autografem prezydenta Jacka Jaśkowiaka

26. Finał WOŚP już w niedzielę

TARNOWO PODGÓRNE: Wóz strażacki na licytacji WOŚP

26. Finał WOŚP: darmowa komunikacja dla wolontariuszy

oprac. tww, fot. Ewelina Wójcik / WOŚP

Dodaj komentarz