25 lat więzienia dla nożownika


Sąd Apelacyjny w Poznaniu przywrócił karę 25 lat więzienia nożownikowi, który zaatakował w Kórniku 50-letnią kobietę.  Mężczyzna kilkakrotnie ugodził nożem idącą ulicą kobietę, pociął jej twarz uszkadzając oko i zrabował torebkę.

 

Do zdarzenia doszło 20 listopada 2015 roku na ul. Wojska Polskiego w Kórniku.  Mężczyzna kilkakrotnie ugodził nożem idącą ulicą kobietę, pociął jej twarz uszkadzając oko i zrabował torebkę.  Poszkodowana w ciężkim stanie trafiła do szpitala więcej:.  Kobieta po ataku nożownika nie widzi na jedno oko. Przez długi czas bała się wychodzić z domu.

W pierwszej instancji mężczyzna został skazany na 25 lat więzienia.  Ale  w  drugiej instancji obniżono mu karę do 15 lat, co sąd tłumaczył  m.in. młodym wiekiem mężczyzny  oraz „szansą na jego resocjalizację”. Prokuratur uznał ten wyrok za niesłuszny i  skierował wniosek do prokuratora generalnego, który wywiódł kasację od tego wyroku.  Sąd Najwyższy przychylił się do zarzutów kasacji i uchylił karę 15 lat pozbawienia wolności.

Dziś  Sąd Apelacyjny w Poznaniu przywrócił mężczyźnie karę 25 lat więzienia. Sędzia określił zachowanie nożownika jako „bestialskie i szczególnie brutalne” i  przypomniał, że sprawca w chwili ataku był pod wpływem narkotyków i alkoholu, a  chodząc po Kórniku z nożem „polował na ofiarę”. Dzisiejszy wyrok jest prawomocny.

,

 

 

 

Dodaj komentarz