Targi Edukacyjne już wkrótce w Poznaniu


Kształcenie zawodowe – jak pracuje kucharz albo mechanik?

Absolwenci gimnazjów coraz częściej decydują się na kontynuowanie kształcenia
w szkołach zawodowych. Zaletą tej drogi edukacyjnej jest możliwość zdobycia poszukiwanego zawodu. Dodatkowo taki wybór nie zamyka możliwości dalszej nauki
i studiowania. Okazją do przyjrzenia się ofercie kształcenia zawodowego będzie Strefa Zawodowców, na której odbędą  się specjalne pokazy umiejętności uczniów szkół zawodowych, między innymi: samochodowej, budowlanej, spożywczej, gastronomicznej, elektrycznej, odzieżowej i poligraficznej. Ponadto ze specjalną prezentacją wystąpi Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, które będzie promować zawód kucharza.

EkoForum

 W trakcie tegorocznych Targów Edukacyjnych po raz dziewiąty zorganizowane zostanie strefa pod nazwą EkoForum. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja podmiotów zajmujących się nieformalną edukacją ekologiczną oraz przedstawienie ich bogatej oferty w atrakcyjny sposób. Będą warsztaty, zabawy i pokazy dla zwiedzających w każdym wieku. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego – samorządowa jednostka budżetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

 Innowacyjne technologie oraz wyposażenie dla edukacji

XXII edycję Targów Edukacyjnych wzbogacą Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC (22-23 marca 2018 r.), podczas których będzie można zapoznać się z ofertą innowacyjnych rozwiązań wspierających edukację.

Oferta wystawców obejmuje m.in. wyposażenie placów zabaw, mebli dla placówek edukacyjnych, bogaty asortyment pomocy dydaktycznych, sprzęt sportowy służący do zabawy, edukacji, rozwoju kultury fizycznej czy rehabilitacji. Nie zabraknie też kompleksowych rozwiązań z zakresu komunikacji wizualnej, najnowszych  projektorów, ekranów, tablic interaktywnych, systemów do odpowiedzi, licencji oprogramowania CAD/CAM/PDM dla szkół i uczelni wyższych, interaktywnej prezentacji i technologicznych rozwiązań produktów, które można efektywnie wykorzystać podczas lekcji.

Pegazik – Poznańskie Targi  Książki w nowej formule

Wydarzenie znane pod nazwą Poznańskich Spotkań Targowych – Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców idzie o krok dalej, rozszerzając ofertę wydawnictw na wszystkie kategorie wiekowe. I choć targi wciąż poświęcone są przede wszystkim promocji czytelnictwa wśród młodszego i dorastającego pokolenia, to teraz każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. To ważne spotkanie kulturalne łączy zabawę z popularyzacją literatury kształtującej wyobraźnię, rozwój intelektualny i wrażliwość. To także ważne miejsce spotkań pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy i bibliotekarzy, jak
i prezentacji dokonań edytorskich oraz dyskusji merytorycznych. Czas na Pegaziku będzie można spędzić na aktywnych warsztatach ilustratorskich, zabawach i prelekcjach. Wielu zwiedzających ceni sobie szczególnie autorskie wpisy
i autografy otrzymane podczas spotkań z autorami ich ulubionych książek. Jednak Poznańskie Targi Książki to przede wszystkim okazja na uzupełnienie domowej biblioteczki, często w okazyjnych cenach.

Renomowane wydawnictwa książki nie tylko naukowej

Prestiżowe publikacje dydaktyczne, specjalistyczne i popularnonaukowe, spotkania autorskie oraz panele dyskusyjne to tylko część atrakcji 22. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej organizowanych wspólnie z Wydawnictwem Naukowym Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.

Zarówno najnowsze, jak i te już znane pozycje, pojawią się w ofercie wydawnictw najważniejszych ośrodków naukowych z całej Polski oraz wydawców książek popularnonaukowych. Książki będzie można nabyć w cenach promocyjnych.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz