Targi Edukacyjne już wkrótce w Poznaniu


Od 23 do 25 marca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędą się
XXII Targi Edukacyjne oraz XVII Poznańskie Targi Książki – PEGAZIK, znane wcześniej pod nazwą Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. Drugi rok z rzędu będą im towarzyszyć XXII Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Wszystkie wydarzenia są z bezpłatnym wstępem i ogromem atrakcji, warsztatów oraz konferencji, dlatego w roku ubiegłym zgromadziły ponad 33 tys. zwiedzających.

Nowe oblicze Targów Edukacyjnych

Edukacja w Polsce przechodzi dynamiczne zmiany, gdzie wykorzystując dobra technologii wkracza na nowe cyfrowe obszary. Z wywiadów przeprowadzonych przez organizatorów Targów Edukacyjnych w Poznaniu wśród lokalnej młodzieży wynika, że przyszli studenci do matury uczą się chętniej z YouTube, niż z podręczników. Dlatego nowa identyfikacja wizualna targów oparta na hashtagu i birecie pokazuje jak łączy się świat tradycyjnej edukacji ze światem digitalu. To także symbol nowej idei Targów Edukacyjnych, które prócz doskonałej oferty szkół i uczelni, zapewnią także dawkę wiedzy z popularnych wśród uczniów tematów, a także mnóstwo zabawy – tradycyjnej i wirtualnej.

180 szkół w jednym miejscu

W maju 2017 r. 258 030 osób zdawało maturę, ale nie tylko oni rozglądają się za przyszłym kierunkiem kształcenia. W ubiegłym roku niemal milion młodych Polaków bliżej przyglądało się w Internecie uczelniom i szkołom policealnych. Licealiści coraz bardziej świadomie mierzą się z wyborem dalszej edukacji, podając jako główny czynnik decyzji „zgodność kierunku studiów z zainteresowaniami”. To dlatego poznańskie Targi Edukacyjne cieszą się zawsze tak ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, gdzie najważniejsze są prawdziwe spotkania i możliwość pokazania potencjału szkoły lub uczelni. Żadna inna impreza wystawiennicza w Polsce nie prezentuje tak szerokiej oferty polskich i zagranicznych szkół. Całość dopełnia bogaty i różnorodny program konferencji. W tegorocznej edycji targów udział weźmie ponad 180 placówek edukacyjnych – publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, ponadpodstawowych, policealnych
i wyższych oraz innych instytucji dydaktycznych, działających na różnych poziomach nauczania i w różnych obszarach edukacyjnych. Na targach zapoznać będzie się można również z ofertą zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych. Wskazówek udzielać będą także poradnie psychologiczno–pedagogiczne.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz