Poznaliśmy laureatów konkursów Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku


Poznaliśmy laureatów konkursów o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku, które organizuje samorząd województwa wielkopolskiego. Wydarzenie odbyło się w Teatrze Wielkim im. Stanisław Moniuszki.

Celem konkursu o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku jest wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.

Konkurs o tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku służy uhonorowaniu nauczycieli cechujących się entuzjazmem i pasją w pracy, kształcących i wychowujących dzieci i młodzież poprzez rozwijanie w nich poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego, pielęgnujących patriotyzm regionalny, dających wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań. Ponadto wyróżnienie ma promować wybitnych pedagogów cieszących się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym, którzy swoją postawą i pracą mobilizują innych do działania. Posiadając szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, czynnie angażują się w rozwój szkoły lub placówki.

Do placówki, która zdobyła tytuł Wielkopolska Szkoła Roku wraz z pamiątkową statuetką powędrowała nagroda finansowa w wysokości 20 tys. zł. Czterech laureatów w tym konkursie otrzymało nagrody finansowe w wysokości 10 tys. zł i statuetki. Wyróżnienia w wysokości 3 tys. zł trafiły  do 21 szkół.

Tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku to dla zwycięzcy także nagroda w wysokości 10 tys. złotych i statuetka. Czterech nauczycieli – laureatów otrzymało statuetki oraz nagrody finansowe w wysokości 5 tys. zł. Wyróżnienia warte 1,5 tys. zł trafiły do 16 pedagogów.

Podczas środowej gali 9 szkołom zostały również wręczone Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”, najwyższe regionalne odznaczenia.

Zdjęcia Hieronim Dymalski

Dodaj komentarz