Gran Turismo Polonia 2017: święto ekskluzywnej motoryzacji powraca do Poznania


Początek lata w Poznaniu po raz kolejny obrodzi w luksusowe, sportowe samochody. Przeszło 150 piekielnie szybkich, pięknych i drogich aut od 28 czerwca do 2 lipca będzie można zobaczyć na trasie pomiędzy Torem Poznań a hotelem Andersia. Natomiast w sobotę, 1 lipca, bramy Toru Poznań zostaną otwarte dla wszystkich, którzy zechcą zobaczyć cuda i nowości świata motoryzacji w ich naturalnym środowisku. Tym razem jednak nie będzie pikniku. Dominować będą zapachy palonej benzyny i ścieranych opon supersamochodów, walczących o tytuł Króla Gran Turismo Polonia!

Pierwsze samochody pojawią się w Poznaniu w środę, 28 czerwca pod hotelem Andersia, gdzie zamieszkają uczestnicy. Trzy kolejne dni, to wzorem ubiegłych lat czas spędzony głównie na Torze Poznań. Tam kierowcy wraz z instruktorami będą pracować nad swoimi umiejętnościami prowadzenia superszybkich aut. Nowością w programie będzie konkurencja – King of Gran Turismo, w ramach której uczestnicy będą starali się o uzyskanie jak najlepszego czasu okrążenia. Czwartek i piątek będą dniami eliminacyjnymi, a w sobotę rozegra się wielki finał, podczas którego poznamy Króla Gran Turismo Polonia. Biorąc pod uwagę, iż udział zapowiedziały jedne z najszybszych samochodów świata, w tym seryjny rekordzista Nürburgringu Lamborghini Huracan Performante, zmagania zapowiadają się arcyciekawie.

Sobotnie finały King of Gran Turismo będą mogli obserwować kibice. Bramy toru będą otwarte w godzinach 11:30 – 16:00. Co istotne, w tym roku wstęp na tor jest całkowicie bezpłatny!

– Po raz kolejny zmieniliśmy nieco formułę wydarzenia. Poprzednia edycja z pewnością była ciekawa ze wszystkimi swoimi atrakcjami, jednak odnieśliśmy wrażenie, że w tym całym festynie trochę odwróciliśmy uwagę od najważniejszego, czyli supersamochodów – mówi Peter Ternström z Gran Turismo Events. – Dlatego w tym roku to one grać będą główną rolę. Po raz pierwszy najszybsze auta świata będą walczyły między sobą o najlepszy czas okrążenia, co z pewnością powinno spodobać się kibicom. Drugiej okazji na zobaczenie pędzącego po najlepszy czas Huracana prędko nie będzie – zauważa organizator. W sprzedaży pojawią się także bilety VIP. Pozwalają one na uczestniczenie w wydarzeniu na zasadach takich, jak kierowcy supersamochodów. Posiadacze wejściówek VIP będą więc mogli swobodnie przemieszczać się po parku maszyn, pit lane, czy też skorzystać z cateringu. Cena ekskluzywnych biletów to 100 euro za dzień, a ich liczba została ograniczona do 80 wejściówek na czwartek i piątek oraz 160 na sobotę. Można je rezerwować już teraz pod adresem vip@granturismo.org.

Tym fanom, którym nie uda się dotrzeć na tor, pozostaje polowanie na supersamochody przemieszczające się po ulicach Poznania lub parkujące pod hotelem Andersia. A będzie na czym zawiesić oko. Wśród ponad 150 supersamochodów znajdą się światowe gwiazdy takie jak superszybki Lamborghini Huracan Performante, Ferrari 488 Spider, nowe Porsche GT3 oraz GT4, Porsche 918 Spyder, McLaren 675LT, Viper GTS, Gumpert Apollo oraz wiele innych. Prawdopodobnie, niektóre z tych samochodów będziemy mogli po raz pierwszy zobaczyć na polskich drogach. Jak zapowiadają organizatorzy, to nie koniec motoryzacyjnych niespodzianek w tym roku.

Zobacz fotorelację z ubiegłorocznej edycji imprezy:

Gran Turismo 2016 – fani czterech kółek świętowali na całego

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Dodaj komentarz